spouštění programů z terminálu jako root

Založil rumburak, 25. 11. 2013, 19:43:19

Předchozí téma - Další téma

Matesax

Demagogie. Proč asi vznikly žurnály? Vše co se může stát se správcem souborů - pád uprostřed kopírování/... je dávno pořešeno systémem průběžné kontroly a pravidelné revize žurnálů... Je to bezpečné - jak jsem tu již někde psal - má to asi 3 vrstvy - už jen disk sám se umí bránit. Selhat tu může téměř jen člověk. Linux je bezpečný!
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

petrbian

#16
Tak jsem si to asi přivolal. Přidával jsem uživatele pomocí grafické nadstavby - system-config-users, a při přidání druhého uživatele se zobrazil SIGSEGV.
Po restartu už jsem se jako uživatel nedostal do grafického prostředí, naštěstí fungoval init 1.
Obnovil jsem soubory ze záloh a po restartu jsem přidal uživatele "postaru", přes příkazovou řádku pomocí useradd. Vše proběhlo tentokrát bez problémů. Zlaté zálohy...

mkub

#17
matesax, dodavam,ze zurnal vznikol kvoli zaisteniu konzistencie filesystemu a suhlasim s tym, ze SW obsahuje chyby, ktore sa do vydania neobjavili a ani neodstranili, cize by som aplikacie, ako je nautilus, pokial nie je treba nespustal pod rootom

ja napr. ked potrebujem pracovat so subormi, pouzivam midnight commander, on funguje priamo v terminale a ak potrebujem nieco skopirovat ako root, tak sudo mc, resp. sa prihlasim v terminali ako root a nasledne zadam mc...
a na ediaciu konfigurakov pouzivam bud mcedit,alebo nano

a este dodam, ze ako root, mozes vazne poskodit system, napriklad vymazanim nejakeho doleziteho suboru, ba dokonca mozes dostat aj hlasku "kernel panic"