Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - startakos

Stran: [1]
1
Získání a instalace Debianu / vadná instalace debian 9
« kdy: 16. 10. 2017, 11:18:40 »
Zdravím, po dlouhé době jsem chtěl přeinstalovat stávající server s Debian 7 na D9.
Již při instalaci základního systému mne zarazila délka instalace - cca 3 hodiny.
Po restartu - buď hláška - nenalezen systémový disk, nebo naběhnutí Grub a následné informace o nenalezení systémových adresářů.....
Vyzkoušel jsem stáhnout jiné iso, jiné bitové verze, použil druhý disk a instaloval na druhý PC, ale výsledek vždy skončil hláškou o nesystémovém disku.
Zkoušel jsem pak instalovat i win7 , ale u "výběru disku " hlásí nesystémový oddíl. (po opravě fat a mbr, šel formát a instalace -OK)
Prosím o případnou radu, co s tím.

2
Všeobecná podpora / barva textu
« kdy: 28. 01. 2016, 13:06:46 »
Naistaloval jsem na čistý debian cinnamon, ale všechny popisy u ikon jsou drobným písmem a černé barvy, což je vidět jen na extrémně světlém pozadí.
Nepomohla ani instalace gnome-color-chooser. Pokud jsem měl "starou" instalaci s gnome, nebyl problém s editací css v gnome-shell.
Tady to nefunfuje. Prosím o radu. Děkuji

3
Citace
1.) aptitude install kde-plasma-dekstop # ninastaluje zakladne baliky KDE pre spustenie prostredia ALE neviem preco naviaze sa na system Konqueror, Kwrite a podobne sracky ktore nik nepouziva (no offense) ALE neda sa to ani odinstalovat jedine pod podmienkou ze sa odinstaluje aj kde-plasma-desktop cize po odinstalovani napriklad Kwrite sa odinstaluje aj system.
Toto se mi taky stává u testing Jessie taky- např. nainstaluji chromium a  následná odinstalace iceweasel proběhne včetně odinstalace gnome a xorg.

Citace
2.) aptitude install plasma-dekstop # staci ze som odstranil kde- a nainstaluje sa tiez zakladny system pre start s rozdielom ze nic nieje na seba naviazane a nenainstaluju sa ani te sracky ako Konqueror, Kwrite a podobne takze system je holy a nainstalujem sy tam to co potrebujem a odinstalujem si to co potrebujem bez toho aby som sa bal ze odprdim desktop.

Takze neviem ako si to instaloval ty ale vzdy instaluj prostredie a ine veci az po nainstlovani holeho systemu s usb. Cize pri instalacii debianu zaskrtnes iba Zakladny system nic viac...
Instaluji vždy základní systém a následně až xorg, gnome-core......
U dister cca do poloviny 2/2015 se instalovaly jen základní balíčky, ale u novějších již obsahovaly iceweasel, tweak-tool,......
Vyladil jsem si poslední distro a nechám si jej až do offiko verze. Díky za poznatky.

4
po každém otevření root terminálu došlo k zatuhnutí pc. Pomohl vždy jen "tvrdý" restart. Při startu pc se postupně hromadily výpisy o poškození sektorů. Zkoušeno na dvou discích.
Starší vydání použitého distra bez problému,  počkal jsem si na nové vydání a vše ok.

Možná má pravdu "Valsin" ... k boot usb používám léta usb creator/doposud jsem používal okna kvůli pracem s grafickými programy a debian na 2  ostré a 1 testovací webserver/

Zkoušel jsem tímto možnost vyzkoušet jej jako klasický desktop. Ještě mne zajímá jedno divné chování- snad je to dáno testovací verzí- pokud instaluji stejným postupem jedno distro vícekrát na totožném železe, vždy jsou rozdíly v nainstalovaném sw- např. někde chybí root terminál, iceweasel je instalován automaticky.... /instalace pouze xorg, core, gdm3, shell a terminal/
Pokud provedu instalaci ve virtuálu, je vše OK - jako klony.

5
ráno jsem si stáhl poslední verzi testing instalace jessie. Instalace základu proběhly vždy v pořádku. Po doinstalování xorg a gdm3 se objeví chyba na disku a následně při práci v root terminálu dojde k zatuhnutí systému. Po každém zatuhnutí se objevují další chyby na disku. Vyzkoušeno na několika hdd a problém vždy stejný. Tento problém nastal jen u poslední verze instalace/z usb/ - s předchozími nebyl problém. Rád bych věděl, zda má někdo stejný problém, nebo je pouze u mne.
 

Stran: [1]