Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - startakos

Stran: [1]
1
Získání a instalace Debianu / vadná instalace debian 9
« kdy: 16. 10. 2017, 11:18:40 »
Zdravím, po dlouhé době jsem chtěl přeinstalovat stávající server s Debian 7 na D9.
Již při instalaci základního systému mne zarazila délka instalace - cca 3 hodiny.
Po restartu - buď hláška - nenalezen systémový disk, nebo naběhnutí Grub a následné informace o nenalezení systémových adresářů.....
Vyzkoušel jsem stáhnout jiné iso, jiné bitové verze, použil druhý disk a instaloval na druhý PC, ale výsledek vždy skončil hláškou o nesystémovém disku.
Zkoušel jsem pak instalovat i win7 , ale u "výběru disku " hlásí nesystémový oddíl. (po opravě fat a mbr, šel formát a instalace -OK)
Prosím o případnou radu, co s tím.

2
Všeobecná podpora / barva textu
« kdy: 28. 01. 2016, 13:06:46 »
Naistaloval jsem na čistý debian cinnamon, ale všechny popisy u ikon jsou drobným písmem a černé barvy, což je vidět jen na extrémně světlém pozadí.
Nepomohla ani instalace gnome-color-chooser. Pokud jsem měl "starou" instalaci s gnome, nebyl problém s editací css v gnome-shell.
Tady to nefunfuje. Prosím o radu. Děkuji

3
ráno jsem si stáhl poslední verzi testing instalace jessie. Instalace základu proběhly vždy v pořádku. Po doinstalování xorg a gdm3 se objeví chyba na disku a následně při práci v root terminálu dojde k zatuhnutí systému. Po každém zatuhnutí se objevují další chyby na disku. Vyzkoušeno na několika hdd a problém vždy stejný. Tento problém nastal jen u poslední verze instalace/z usb/ - s předchozími nebyl problém. Rád bych věděl, zda má někdo stejný problém, nebo je pouze u mne.
 

Stran: [1]