Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - stoli

#1
Ahoj kamarádi,
mám notebook Dell Precision M6700, který obsahuje wifi modul Wireless : EMEA Intel Centrino Advanced-N 6205 (802.11 a/b/g/n) Half Mini Card.

Když už mě přestal bavit malware windows 10, tak jsem si cca před dvěma lety nainstaloval Linux Debian 10. Už při instalaci jsem řešil problém s ovladači wifi, ale to nebyl žádný problém, co bych sám nezvládnul, ovladače jsem si našel a uložil si je na USB disk a síťová instalace mohla pokračovat prostřednictvím wifi připojení a po instalaci bylo vše super bez žádné chyby a notebook jsem spokojeně používal až do poslední doby. Zhruba před měsícem mi přestalo fungovat wifi připojení na mém notebooku. Jen tak zničeho nic... nechápu, nejprve jsem si myslel že mi odešel wifi modul, protože notebook je opravdu hodně starý, ale když nic co mě napadlo nepomohlo, rozhodl jsem se přeinstalovat systém a při instalaci jsem musel znovu dodat ovladače wifi z USB disku a síťová instalace prostřednictvím wifi proběhla bez problému (takže wifi funguje), ale když se po instalaci notebook restartoval, tak prostě mi wifi nefunguje (nevidím svou wifi síť, ani sousední), doprčic a nevím si stím rady. Používám grafické prostředí KDE Plasma... Může mi prosím někdo poradit, pomoci jak to opravit. Nejsem úplný začáteční s linuxem, ale taky nejsem žádnej master. Předem Vám děkuji za pomoc.
#2
Já jsem nikdy s připojením k síti a internetem problém neměl a to mám debian doma na třech různých počítačích + notebook, až nyní, když jsem u notebooku vyměnil disk a znova debian nainstaloval tak jsem byl nemile překvapen, ale jak jsem psal už to šlape. Tak a nyní na druhou stranu řeším problém jak nainstaluji do svého kompu nějaký ovladač na bezdrátový USB adaptér 150 Mbit/s TL-WN722N od TP-linku, který jsem si nedávno koupil, abych nemusel mít k počítači natažený kabel. Když ho zastrčím do USB tak se vůbec nic neděje, ale snad to půjde vyřešit, už jsem tak pokoukával po netu na nějakej návod, ale kdyby náhodou už s tím tady někdo měl zkušenosti tak určitě uvítám zláté rady  ;)
#3
Tak jak poradil Petr tak to funguje  :D  wifi zase šlape jak hodiny a zase jsem o trochu chytřejší  ;D
#4
opravdu google funguje vyhledává atd. spousta webů funguje a spousta taky ne. Je to pro mě záhada jak tedy ten internet může fungovat, ale jak píšeš tak to zkusím, zatím díky za radu.
#5
Ahoj všem, potřeboval bych poradit. Asi před dvěma lety jsem si koupil Debian 6 stabil. Linux jsem nainstaloval na svůj notebook bez problémů, a vše fungovalo bez chyby. Internetové připojení fungovalo jak na wifi tak i na kabel. Wifi sítě byly v netvork manageru vidět a vše pěkně šlapalo bez problémů. Nedávno mi odešel na notebooku disk, tak jsem koupil nový a Debian znovu nainstaloval, instalace znovu bez problémů, instalátor se připojil přes wifi na internet a instalace proběhla bez jediného zádrhelu, ale po restartu a prvním zpuštění nevidím v network manageru žádnou wifi síť a píše to u bezdrátové sítě "není spravováno". Tak jsem zkusil pustit prohlížeč a internet funguje, ale nefungují všechny stránky jenom něco, například když zadám seznam.cz ta píše že stránku nelze najít a když dám google, tak bez problému. Zkoušel jsem wifi nastavovat v network manageru, ale bez úspěchu wifi sítě nejsou vidět a stále je zde uvedeno "není spravováno". Tak fakt jsem v koncích, nevím a prosím o radu. Nejsem žádnej specialista na linux, věnovat jsem se mu začal až hodně v poslední době. Předem díky za pomoc.