kernel 2.6.28

Založil yerry, 05. 03. 2009, 18:56:38

Předchozí téma - Další téma

yerry

Skusal uz niekto novy kernel 2.6.28 zo Sida? Po nainstalovani mi system sice nabotoval, ale obrazovka zostala beznadejne cierna. Este to asi nebude odladene...
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Boogey

Ze Sida jsem to nezkousel, nicmene vanillu 2.6.28 uz mam bez problemu treti tyden.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

yerry

Ja som si ho vsimol az teraz v aptitude. Nie je vsak ponukany ani s volbou dist-upgrade, takze tam asi bude este nieco viaznut. Inac ma to nejako nepali, len som bol zvedavy, vanilku som neskusal...
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Boogey

Vsak v pohode, to se casem vychyta. Ja jsem sel do vanilky, protoze v te dobe to myslim ani nebylo jako balik. Duvodu bylo nekolik: rad experimentuju, chtel jsem podporu ext4, chtel sem si nastavit detailne sam kernel(ne, ze by nesel nastavit ten z baliku, ale tomu chybela podpora ext4; bylo jen ext4dev) a tim zrychlit praci a start, zbavil sem se i initrd.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

MartenP

Zkoušel jsem ho, jedu na něm bez problémů. Jen by mě zajímalo, proč si dáli práci vytvářením balíčku starého 2.6.28-1, když už je na světě 2.6.28-7...

Yontalcar

Citace od: MartenP kdy 05. 03. 2009, 19:15:09
Zkoušel jsem ho, jedu na něm bez problémů. Jen by mě zajímalo, proč si dáli práci vytvářením balíčku starého 2.6.28-1, když už je na světě 2.6.28-7...
na světě je 2.6.28.7
Debian si to čísluje jinak
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Xgamer

No konečne nové jadro kompilovat sa mi ho nechcelo ale oplatilo sa čakať :D
Scio me nihil scire.

yerry

Vsak ty ho kompilovat nemusis, comp to skompiluje za teba, ak ho teda treba :) V kompilacii nevidim problem, ale radsej pouzivam distribucny, kvoli aktualizaciam.
O Linuxe korektne aj nekorektne, ale hlavne bez obalu... --> http://inylinux.blogspot.com/

Erich Stark

Tak tusim prejdem na sida :-D

ale ja uz som 2.6.28-1 jadro tahal odniekal a slo bez problemov :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Krčmář

Citace od: Erino72 kdy 06. 03. 2009, 00:15:07
ale ja uz som 2.6.28-1 jadro tahal odniekal a slo bez problemov :)

Taky jsem několikrát používal jádro z unstable v testing. Není problém ten balíček stáhnout a ručně nainstalovat. Bohužel ale pak nefungují distribuční balíky, které jsou závislé na konkrétním jádře - třeba gspca ovladače web kamer a podobně.

Cr0nO

#10
Tiez mam nahraty 2.6.28 vanilla kernel.Neznasam initrd a podobne ficury :) Cim vsak dalej pokracuje vyvoj jadra tak sa pre mna stava kernel neprehladnejsi.Zlaty FreeBSD a OpenBSD kernel :)

Boogey

Ano, s tim souhlasim. Taky nemuzu tvrdit, ze bych u vsech voleb v nastaveni vedel, co presne to dela. Kolikrat je to tipovani a kompilace, restart a znova. Urcite to znate, ale kazdy zacatek je tezky :D
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Cr0nO

jj.Kompilacia je adrenalinovy sport.Hlavne ked nemate zalozne funkcne jadro :) V poslednom case mam neustale trable s SATA,PATA,GENERIC a nasledny mizmaz v oznacovani diskov sda - hda.Stale zapinam duplikatne ovladace :)

Boogey

Nemit zalozni funkni jadro, tak to je pri nejaky vetsi uprave docela sebevrazednej sport :D Do toho bych rozhodne nesel. S diskama sem nejakej vetsi problem zatim nemel. Jediny, co me potkalo bylo castecne tipovani ovladacu disku a radice, kdyz jsem se zbavoval initrd. To sem nenabootoval kolikrat(Jeste, ze jsem to zalozni jadro mel).
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Erich Stark

Citace od: Cr0nO kdy 06. 03. 2009, 10:15:11
Tiez mam nahraty 2.6.28 vanilla kernel.Neznasam initrd a podobne ficury :) Cim vsak dalej pokracuje vyvoj jadra tak sa pre mna stava kernel neprehladnejsi.Zlaty FreeBSD a OpenBSD kernel :)

co sa ti nepaci na initrd ? ja som pocul ze je to celkom dobra vec..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."