Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Témata - Firzen

#1
Ahoj všem,

prodávám starší počítače,co se nám tu válí. Jsou to cca 5 až 6 let staré stroje, rozhodně starší, než 3 roky. Budou dodány pravděpodobně bez OS. Je možnost je dodat i s legálními Windows XP (nečekám však, že by o to někdo stál). Kompatibilitu s Linuxem jsem nezkoušel, ale pokud mi řeknete, který kousek se vám líbí, rád ho vyzkouším se zadanou distribucí.

Můžu prodat i jednotlivé díly, není problém. Jednotlivé díly budeme chtít posílat asi poštou a celé počítače předáme při osobním setkání. (Ale není problém předat disk osobně a počítač poslat poštou, jen je to nešikovné.)

Na počítače už není žádná záruka, avšak zdají se být v dobrém stavu. (kromě jednoho z nich - dám vědět)

Zde je stručná HW konfigurace:

1. PC - plně funkční
Citace
Deska: PM9MSR2
Procesor: Intel Celeron 315 @ 2.26GHz
RAM: 2048 MiB
Disk: 39.1GB Western Digital WDC (IDE)
Grafická karta: ATI Radeon 9250, AGP 8x
BEZ optické mechaniky
disketová mechanika

2. PC - plně funkční
Citace
Deska: MSI K9VGM-V
Procesor: AMD Sempron 3000+ @ 1,76 GHz
RAM: 1024 MiB
Disk: 39.1GB Seagate ST340810A (IDE)
Grafická karta: integrovaná Chrome 9 HC IGP V
DVD-ROM mechanika
disketová mechanika

3. PC - plně funkční
Citace
Deska: Shuttle Inc. AV49U, chipset VIA VT8754
Procesor: Intel Celeron @ 2,4 GHz
RAM: 1024 MiB
Disk: 59GB Western Digital WDC WD600BB-60CJA1 (IDE)
Grafická karta: Asus nVidia GeForce 6200, AGP 8x
CD-ROM mechanika
disketová mechanika

4. PC - plně funkční (uvolněný konektor u grafiky, zřejmě triviální oprava)
Citace
Deska: neznámá, chipset VIA VT8375
Procesor: AMD Duron @ 1,4 GHz
RAM: 1536 MiB
Disk: ST340015A 40 GB (IDE)
Grafická karta: ASUS ATI Radeon 9250, AGP 4x
CD-RW vypalovačka a DVD mechanika (v jednom)
disketová mechanika
síťová 100 Mbit karta


5. PC - nefunkční, možná i špatná deska
Citace
Deska: MSI K9NGM2
Procesor: AMD Athlon X2 3800+ @ 2 GHz
RAM: 1024 MiB
Grafická karta: integrovaná, neznámá (rozbité)
BEZ DISKU
BEZ optické mechaniky
disketová mechanika
přihrádka pro 3.5" disk
interní USB rozbočovač


Cena za díly i celé počítače dohodou; přibližná cena za 1 funkční PC je 1000 Kč

Takže pokud by měl někdo zájem, tak se ozvěte ;)
#2
Ahoj všichni,

používám Debian testing 32-bit, a po aktualizaci na KDE 4.7.4 mi začal různě mizet kurzor myši. Kurzor mizí hlavně ve výsuvných nabídkách - tam prostě je jen to zvýraznění toho řádku, ale kurzor nikde. Pak taky například zmizí, když v Dolphinu najedu myší na složku a ta se zvýrazí --> kurzor je fuč. Taky jsem zjistil, že v oknech GTK aplikací je kurzor v pořádku a je vidět neustále kromě chvíle, kdy kliknu na nějaké tlačítko - pak taky zmizí.

Když kurzorem pohnu, tak se zase objeví. Používat se to dá, ale je to celkem otrava; zkoušel jsem měnit schéma kurzoru, a nic.

Jinak grafiku mám Nvidii GT-430 s uzavřeným nejnovějším ovladačem, a s xserverem verze 1.11.4, jádro 2.6.39.4 s PAE.

Nesetkal jste se s tím někdo?
#3
Dobrý den,

mám doma výše uvedený systém (je to 32-bit) a zvukovou kartu (integrovaná na desce). Na tomto počítači již byl Debian squeeze a všechno chodilo. Po přeinstalaci však nahrávání nefunguje. Nevíte, co s tím?

EDIT: Tak už se mi povedlo docílit alespoň toho, že slyším v reproduktorech sám sebe, ale když zkusím něco nahrát třeba přes arecord, tak výsledkem je ticho. Jedná se jinak o stolní PC.
#4
Všeobecná podpora / Jak se zbavit exim4?
05. 09. 2011, 14:42:55
Dobrý den,

tak jsem si řekl, že v systému skutečně nepotřebuji mail sever. Chtěl jsem odinstalovat exim4, jenže ejhle.. google-earth-stable ho má v závoslostech. Neví někdo, na co - proboha - google earth potřebuje mailový server? A je to vůbec normální??

Předem dík.
#5
Zdravím všechny,

po čase mám menší problém s Debianem squeeze 32-bit ... Vždy, když se pokusím jakkoli použít nmap či zenmap, prostě mi na pár minut vypadne síť (internet) a je hotovo. Připojení mám od O2 s jejich ADSL routerem Huawei EchoLife HG520i.

Nevíte, čím to může být?
#6
Ahoj lidi,

nainstaloval jsem balíček apache2, abych se mohl postupně nějak rozumněji učit s PHP. Tedy, co se týče xhtml, tak to funguje krásně - dám do /var/www nějaký index.html a prohlížeč tu stránku na adrese http://127.0.0.1/ (jen se podívejte, jaké mám nádherné stránky 8)) zobrazí. Jenže problém nastává, pokud to je index.php a je v tom php kód. Potom to nabízí jen stažení toho souboru a nezobrazí se nic --> interpret prostě nefunguje. Otázka pro vás tedy zní: Jak to mám spravit? ;D
#7
Zdravím,

na Debianu 5.0.4 (stable) mám problém se skenováním prostřednictvím HP Photosmart C3180. Tiskárna má plnou podporu v linuxu a dokonale funguje tisk i skenování. Avšak u této distribuce jsem narazil na problém - skenování například v xsane či v programu kooka je možné pouze pod rootem. Bez roota hlásí tray HPLIP chybu komunikace s tiskárnou. S rootem vše proběhne, jak má. Napadlo mě, jestli to nemůže mít nějakou souvistlost s tím, že ten PC má jen USB 1.1 (myslím) a ne USB 2.0, který vyžaduje tiskárna.
Nevíte, co s tím? Díky předem za rady. :)
#8
Zdravím všechny,

používám 32-bit Debian squeeze s jádrem 2.6.30-2-686 a nedávno jsem instaloval jádro nové - 2.6.32-trunk-686.
Po jeho spuštění systém sice nastartoval, ale kdm nenaběhlo, jen bylo vidět probliknutí do tmy, zřejmě pokus o inicializaci. Zkusil jsem tedy kdm vypnout a spustit znovu, ani tak to ale nešlo a nedostal jsem žádnou chybovou hlášku(ani předtím, při startu - akorát virtualbox křičel). Potom jsem zkoušel i znovu pod tímto jádrem nainstalovat ovladač graf. karty (nVidia 8600GT), ale nešlo to, instalátor ohlásil, že jádro bylo zkompilováno pomocí gcc nižší verze, a tu já už v systému nemám. Takže jsem od toho upustil a vrátil na první místo zpátky staré jádro.

Zajímalo by mě ale, jak tohle vyřešit. Nestalo se vám to někdy někomu?

PS: Nikdo mi nebyl schopný říct, co přesně znamená slovo "trunk" v názvu. Předpokládám, že doslovně to chobot(to je překlad) ani držadlo nebude. ;D  Co to tedy je?
#9
Pokud chcete nainstalovat místo GNOME prostředí KDE a v něm pouze aplikace, co potřebujete, nahraďte příkaz
aptitude install dmz-cursor-theme gdm-themes gnome-icon-theme gnome-themes gnome-themes-extras gnome-themes-more anacron gnome-power-manager  update-manager-gnome update-notifier network-manager-gnome iceweasel iceweasel-l10n-cs file-roller gedit evince gnome-volume-manager gnome-system-tools seahorse gnome-screensaver

Tímto příkazem(samozřejmě také jako root):

aptitude install vas_program1 vas_program2 kdebase-workspace kde-icons-oxygen kde-i18n-cs kde-l10n-cs kde-style-qtcurve kmix kwin-style-qtcurve gtk-qt-engine system-config-gtk-kde

Pozor! Musíte nějaký "vas_program" skutečně dosadit do příkazu, a musí to být program pro KDE - vhodný je třeba dolphin(správce souborů), konqueror(správce souborů + webový prohlížeč), či kopete(klient pro rychlé zprávy). Tento váš program totiž do systému "natáhne" všechny závislosti a nainstaluje tak v podstatě celé prostředí za vás. Zbytek příkazu ošetřuje lokalizaci(pokud jste slováci, instalujte kde-i18n-sk a kde-l10n-sk) absenci panelů a také ošklivý vzhled GTK aplikací.
#10
Zdravím,

mám Debian squeeze a až do teď běžel téměř úplně bezchybně, mám taky nainstalováno jen asi 980 balíčků.. Dneska jsem ale stáhl novou verzi openoffice, a program už nenastartuje - hlásí Segfault už na začátku(kde takovej kopanec proboha udělal?). No co, řekl jsem si, a stáhl jsem o něco novější OO.o přímo z oficiálních stránek, nainstaloval jsem balíček, ale chyba přetrvala!
A aby to ještě nebylo málo, tak mi teď při obnovení seznamu balíčků synaptic hlásí, že nesouhlasí kontrolní součty a tudíž seznam balíčků není možné obnovit!  Nedalo mi to a zkusil jsem tu samou operaci pomocí aptitude, ten žádnou chybu nehlásil a všechno hladce proběhlo. Odinstaloval jsem tedy synaptic a smazal jeho konfiguraci. Když jsem ho chtěl nainstalovat zpět, aptitude hlásí, že "K balíku synaptic nebyla nalezena kandidátská verze".
Skutečně si nedovedu vysvětlit, co se to vlastně stalo.. Nevím vůbec, co je s balíčky, co je s open office a co se stalo se synapticem. Jak teď z toho ven, nevíte?

Ještě přiložím sources.list:

deb http://ftp.cvut.cz/debian/ squeeze main non-free contrib
deb-src http://ftp.cvut.cz/debian/ squeeze main

deb http://security.debian.org/ squeeze/updates main non-free contrib
deb-src http://security.debian.org/ squeeze/updates main


#moje pridane
#deb http://repo.palatinus.cz/stable /          # esmska
#deb http://www.lamaresh.net/apt squeeze main   # wine
#11
Zdravím všechny,

na tohle fórum skoro nechodím a nepíšu příspěvky - což je myslím škoda. Není to ale tím, že by nebylo pěkné, to zas ne, líbí se mi úplně stejně jako moje oblíbené ubuntu fórum. Jenže je tady jedna vada - všechny texty jsou podle mě prostě příliš titěrné. Nedá se to písmo nějak aspoň trochu zvětšit? V prohlížeči to samozřejmě udělat můžu, ale to se pak zvětší i obrázky a vypadá to ..no, víte jak.
Nejde to udělat nějak v profilu či nemohl by administrátor na základě ankety písmo trochu zvětšit? :)
#12
Dobrý den,

škoda, že hned můj první příspěvek je tak tragický, snad mi odpustíte :D  Jinak moc hezké fórum, a hlavně taky SMF jako ubuntu fórum, takže se tady člověk cítí jako doma ;)

Ehm.. V Debianu lenny mi xorg (standartní verze 1.4.2) vždy třeba po 20 minutách běhu začne vytěžovat procesor(a vytěžuje třeba i dvě hodiny!) na asi 40% --> prostě jedno z jader; systém je celý zpomalený, i spouštění aplikací, rolování a překreslování.. Používám Gnome 2.22.3, a ani jsem neinstaloval nějakou spoustu programů(nainstalováno 1274 balíčků). Grafická karta uvedena v podpisu. Používám nesvobodné ovladače nvidia-glx.  Možná se mi to stávalo v Ubuntu 7.10, pak už ale nikdy. Čím je to způsobené?/etc/X11/xorg.conf

# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig
# nvidia-xconfig:  version 1.0  (buildd@ninsei)  Fri Sep  5 22:23:08 UTC 2008

Section "ServerLayout"
   Identifier     "Layout0"
   Screen      0  "Screen0" 0 0
   InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
   InputDevice    "Mouse0" "CorePointer"
EndSection

Section "Files"
   RgbPath         "/usr/X11R6/lib/X11/rgb"
EndSection

Section "Module"
   Load           "dbe"
   Load           "extmod"
   Load           "type1"
   Load           "freetype"
   Load           "glx"
EndSection


Section "InputDevice"

# generated from default
   Identifier     "Mouse0"
   Driver         "mouse"
   Option         "Protocol" "auto"
   Option         "Device" "/dev/psaux"
   Option         "Emulate3Buttons" "no"
   Option         "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "InputDevice"

# generated from default
   Identifier     "Keyboard0"
   Driver         "kbd"
   Option "XkbLayout" "cz"
EndSection

###
#Section "InputDevice"
#    # generated from default
#    Identifier     "Mouse0"
#    Driver         "mouse"
#    Option         "Protocol" "auto"
#    Option         "Device" "/dev/psaux"
#    Option         "Emulate3Buttons" "no"
#    Option         "ZAxisMapping" "4 5"
#EndSection
###

#Section "InputDevice"
#    # generated from default
#    Identifier     "Keyboard0"
#    Driver         "kbd"
#EndSection

Section "Monitor"
   Identifier     "Monitor0"
   VendorName     "Unknown"
   ModelName      "Unknown"
   HorizSync       30.0 - 110.0
   VertRefresh     50.0 - 150.0
   Option         "DPMS"
EndSection

Section "Device"
   Identifier     "Device0"
   Driver         "nvidia"
   VendorName     "NVIDIA Corporation"
EndSection

Section "Screen"
   Identifier     "Screen0"
   Device         "Device0"
   Monitor        "Monitor0"
   DefaultDepth    24
   SubSection     "Display"
       Depth       24
   EndSubSection
EndSection