Nvidia drivery pro Debian snadno a rychle

Založil Migilenik, 16. 10. 2010, 17:56:37

Předchozí téma - Další téma

čepi

Potrebujes tu nvidia kartu pouzivat? Resp. pokud nehrajes hry, neni lepsi volba nvidia v BIOSu/UEFI vypnout a pouzivat jen tu Intel?
Samozrejme pokud vypnout jde (ne kazdy NTB to umoznuje), ja to tak pouzivam a nejsem nicim omezen.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Frankieczech

#16
Bohuzel chtel bych zprovoznit Cudu a to bez Nvidie neni mozne v Kali se mi to nejakym zazrakem podarilo  ::) mam ntb Asus K53S a v Biosu bohuzel neni nabidka pro vyber karet vsechno to resi az driver. No v kazdem pripade jsem predpokládal ze je toto forko ctenejsi a ze se nekdo najde kdo poradi ale pak jsem si uvedomil ze nektere dotazy tu lezi rok, i více bez odpovědí je to skoda protoze Debian je hodne dobrej OS

cechpk

Dobrý den všem diskutujícím
Tak nějak z nedostatku jiné činnosti jsme se rozhodl že si zkusím debian verzi 7.9 instalace vše ok ale v prostředí gnome jsme zjistil že mám místo písmen rozsypaný čaj obrázky a ikony jsou jsou ok viz http://cechpk.rajce.idnes.cz/Debian/#PlochaGnome3.4.2.jpg
Grafika je Nvidia FX5200 ovladač galium 04 onNV34
V gnome klasik je vše ok jak písmo tak obrázky http://cechpk.rajce.idnes.cz/Debian/#Ovlada.jpg
Předem děkuji ta reakce

Roman Horník

Citace od: Frankieczech kdy 31. 08. 2015, 20:49:31
Dobry večer,,
mohl by nekdo popsat jak správně postupoval a nainstalovat u hybridních karet s intel/Nvidia  Bumblebee primus včetně ovladače karet moc diky.
Praktický zkušenosti s tím nemám, ale k dispozici jsou balíky bumblebee a bumblebee-nvidia
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Petr Blažíček

#19
Citace od: Frankieczech kdy 31. 08. 2015, 20:49:31
Dobry večer,,
mohl by nekdo popsat jak správně postupoval a nainstalovat u hybridních karet s intel/Nvidia  Bumblebee primus včetně ovladače karet moc diky.
Bumblebee - mám ověřeno i z jiných distribucí.