Tuhnutí kurzoru po startu..

Založil pripinacek1, 28. 09. 2011, 16:39:31

Předchozí téma - Další téma

pripinacek1

Ahoj,

debian testing xfce 4.8

1. Tuhne mi kurzor po startu - pak se rozjede O.K...
2. Neustále se mi vnucuje spouštění symphony, přesto, že jsem ho několikrát mazal z automatického startu aplikace..
3. Spouštění skype - samostatně se mi nespustí a pokud ho dám do automatického startu, tak se spouští dvakrát...

Díky... :-)

Hobild

Jaký stroj?
ad 1: zkontroluj si nastavení sítě
ad 2: symphony - součást COIN-OR?? Nebo něco jiného?
ad 3: jaký/odkud a jak jsi skype instaloval?
H.

pripinacek1

Díky za ochotu..

1. nevím co je myšleno kontrolou sítě - jinak používám chrome a přítelkyně která používá stejný systém na jiném PC, ten problém nemá..
2. Jak zjistím, zda je symphony součástí COIN-OR?? Vlastně nevím co to je..
3. Skype je ze z oficiálních stránek skype a je to verze 2.2.0.35


Hobild

Jaký stroj - procesor, grafická karta, paměť, systém (debian)  32 nebo 64 bitů?
ad 1 - vyzkoušet odezvu (ping), rychlost připojení; u pomalých připojení se může podobné chování objevit, stejně tak u pomalejších strojů
ad 2 - když nevíš, tak to asi nepoužíváš. Hledal jsem spustitelný soubor symphony (normálně součást KDE; pokud používáš Xfce, pak netuším, kde se vzal). Zkus si příkaz
  apt-file search symphony|grep /usr/bin
a pro zjištění co je balík zač příkaz
  aptitude show nazev_balicku
Název balíčku ti vypíše předchozí příkaz; je uveden na začátku řádku před dvojtečkou.
ad 3 - ideální je link na konkrétní instalační soubor.
H.

pripinacek1

#4
add 1: procesor Intel Core 2 Duo T5670, procesor: Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD, system: testing 32b - instalováno přes Businesscard ISO.. U stable ale ten problém pokud si pamatuji nebyl..  příkaz ping po mě chce ještě nějaké další údaje za pomlčku, takže neodzkoušeno.. Síť přes domácí wifi a rychlost netuším..

add2: oba přikazy mi hlásí příkaz nenalezen, zkoušel jsem sudo i su a nic

add3:  http://www.skype.com/intl/cs/get-skype/on-your-computer/linux/downloading.debian32

Tak jsem okurka a nehnul jsem se z místa. Díky za ochotu a případné další rady..:-)

pripinacek1

To nejlepší na závěr... Systém se začal chovat u všech zmiňovaných problémů korektně po poslední aktualizaci vyžadující restart... Tak snad to byly jen nedořešené chyby v systému.. Uf ufff Jen se objevil úplně jiný problém se zvedáním hovorů u skype - nezobrazí se tlačítko!!!

Hobild

To by mohlo být způsobeno nějakým stylem, pokud v Xfce používáš jiný, než defaultní. Zkus ho změnit.
H.