Miredo/Teredo tuneling

Založil Mika, 04. 04. 2015, 15:46:39

Předchozí téma - Další téma

Mika

Ahoj,
stahuju často přes torrenty, takže je pro mě výhodné používat tunelování na IPv6. V Debianu by to mělo být jednoduché. Stačí nainstalovat balíček miredo a vše by mělo fungovat. Nicméně u mě to tak neplatí. Po nabootavání do Debianu se mi IPv6 tunel nevytvoří. Výpis z /etc/init.d/miredo status vypíše tuto chybu:

● miredo.service - Teredo IPv6 tunneling
   Loaded: loaded (/lib/systemd/system/miredo.service; enabled)
   Active: failed (Result: exit-code) since So 2015-04-04 15:28:05 CEST; 11min ago
  Process: 532 ExecStartPre=/usr/sbin/miredo-checkconf -f /etc/miredo/miredo.conf (code=exited, status=255)

dub 04 15:28:05 notas miredo-checkconf[532]: Invalid hostname "teredo.nic.cz" at line 7: Dočasná chyba při vyhodnocování jména
dub 04 15:28:05 notas miredo-checkconf[532]: Server address not specified
dub 04 15:28:05 notas miredo-checkconf[532]: Fatal configuration error
dub 04 15:28:05 notas systemd[1]: miredo.service: control process exited, code=exited status=255
dub 04 15:28:05 notas systemd[1]: Failed to start Teredo IPv6 tunneling.
dub 04 15:28:05 notas systemd[1]: Unit miredo.service entered failed state.


Nicméně při ručním spuštění /etc/init.d/miredo start vše proběhne v pořádku. Chtěl bych se tedy zeptat proč mi miredo nenastartuje automaticky samo? Myslím si, že se asi miredo spouští nějak brzo ještě před připojením k internetu. Ale tím si nejsem jistej. Chtěl bych to každopádně nějak vyřešit aby vše fungovalo automaticky.

Jinak používám Debian testing 64bit s KDE.

Ještě přídám můj /etc/network/interfaces:
# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

source /etc/network/interfaces.d/*

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
#allow-hotplug eth0
#iface eth0 inet dhcp