Rozdiel install system KDE package.

Založil Brano Dohoda, 15. 08. 2015, 11:33:53

Předchozí téma - Další téma

Brano Dohoda

Ahojte,

Viete mi niekto povedať rozdiel keď sa inštaluje KDE, tak podľa wiki Debianu je potreba nainštalovať "citujem"
CitaceKDE Plasma Desktop
   
kde-plasma-desktop
   
This is a minimalist plasma desktop
(You have to install all end-user applications later). Above packages depend on this on.

Lenže ja odjakživa inštalujem plasma-desktop. To podľa wiki neviem prečo inštaluje divne softy napríklad Kate a zároveň Kwrite a potom ten Kwrite nejde odinštalovať, lebo je viazaný na systém. Keď ale inštalujem podľa druhej možnosti nie podľa wiki tak nainštaluje hole KDE a iba Kate.

Jedná sa mi hlavne o to či neprichádzam o niečo závažne keď inštalujem podľa seba a nie podľa Wiki Debianu, diki za postrehy...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

7R7.

To by aj mňa zaujímalo, lebo ja som KDE inštaloval podľa teba, nemám rád keď tam mám kopec nepotrebného balastu.

Roman Horník

#2
Stačí pár aktualizací a debilních závislostí a máš tam balastu tři prdele.
Dneska jsem si pucoval instalovaný balíky a měl jsem tam asi 30 zbytečnejch knihoven. Prostě jsem u každý zkoušel, co si s sebou vezmou při jejich odinstalaci, a když si nějaká vzala maximálně jen další knihovny a nic jinýho, jednoduše jsem ji odstranil. Ty jsou totiž občas dobrým hnojivem pro závislostní peklo (dependency hell).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz