LXDE

Založil hummi, 27. 03. 2010, 13:30:18

Předchozí téma - Další téma

hummi

ahoj nainstaloval sem si debian 5.0.4 a zajimalo by mne, jak nainstalovat proste LXDE.
ted jedu defaultne na GNOME a na mem 1ghz 512ram stoji, je to pomale. dekuji za radu.

Roman Horník

sudo apt-get install lxde Ti nejde?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Jen taková drobná poznámka. Vzhledem k tomu, že Lenny obsahuje Lxde verze 0.3.2.1 a Squeeze 0.4.2, tak myslím, že by bylo vhodnější nainstalovat Debian Squeeze s Lxde. Už jen z toho důvodu, že Lxde prochází rychlým vývojem a rozdíl mezi zmíněnýma verzema je velký.

hummi

squeeze jeste neni ale stable ne?

Ota Trkola

Squeeze není sice ještě stable, ale na desktop je to nejvhodnější větev Debianu. Pokud to máš na server, tak tam dej Lenny, jinak na desktop jedině Squeeze. Neboj se toho, je to stabilnější než stable Ubuntu.. ;D

Petr Krčmář

Citace od: hummi kdy 27. 03. 2010, 16:10:22
squeeze jeste neni ale stable ne?

Řekl bych, že tady došlo k tradičnímu zmatení terminologií. Ono totiž "stable" se netýká padání systému a software, ale stability verzí balíčků. V Debianu stable se už nemění verze. Prostě tam celou dobu jeho životnosti bude Firefox 3.0.1 (třeba) a jen se případně přidávají záplaty, ale verze 3.0.2 nebo 3.6.0 do něj nikdy nepřijede. Proto "stable". Hodí se to třeba do firem nebo na servery - tam nechceš každý týden řešit, že nová verze software něco rozbila. Prostě to chceš mít zmražené (stabilní) a záplatované.

Na běžný desktop se to ale obvykle moc nehodí, člověk chce "tu novou verzi GIMPa, co právě vyšla", takže je lepší mít 'rolling updates' neboli průběžné aktualizace. To právě má unstable a testing. Do unstable jdou balíky rovnou a jsou neotestované. Může to dělat potíže. Proti tomu testing přebírá balíky z unstable, ale až po nějaké době, kdy je jasné, že jsou bez problémů a fungují (obvykle po 14 dnech). Na desktopu mám testing už léta a jsem spokojený.

Roman Horník

Už pěknou dobu mám Sida (+ experimental) a naprosto v pohodě, občas, jednou za uherskej rok, se stane, že má nějaká verze jistýho balíku nesplněný závislosti, ale to je asi všechno, nestalo se mi, že by se na tom něco zneprovoznilo. Zkus to!
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

hummi

aha, dekuji mockrat za vysvetleni.
tak ted nevim co delat, protoze sem si dnes nainstaloval lennyho a cely den si ho pekne nastavoval.  ::)
tak nevim zdali ma cenu znovu instalovat novejsi... ??? vyplati se to?

hummi

btw, jedna se o muj desktop

Ota Trkola

Jednoznačně se to vyplatí! Doporučuju Squeeze (testing).

hummi

a v cem konkretne prosim?

hummi

jeste by me zajimalo, pokud si nainstaluji Squeeze (testing), jak potom budou probihat aktualizace?
nebudu muset zase reinstalovat na stable verzi az vyjde?

Ota Trkola

Reinstalovat na stable nebudeš muset, protože testing pozvolna pomocí postupných aktualizací přejde na stable. Není se čeho obávat.

Ota Trkola

Citace od: hummi kdy 27. 03. 2010, 19:58:34
a v cem konkretne prosim?

Konkrétně proto, že obsahuje aktuální a zároveň stabilní software. Lenny jakožto stable, je vhodný na servery, ale na desktopy už moc ne právě proto, že obsahuje starší verze aplikací.

hummi

#14
dekuji vam mockrat, zitra jdu do toho  ;)

btw, asi nemate primej link na iso image? na debian.org se nejak nemohu doklikat