Hlavní nabídka

Oki MB260

Založil viliam42, 12. 10. 2013, 11:27:02

Předchozí téma - Další téma

viliam42

Ahoj
Vie mi niekto poradiť s tlačiarňou OKI MB 260? Prešiel som snáď všetky možne postupy. Tlačiareň ani nepípne. Skúšal som ovládače od výrobcu podľa jedného fóra MB200_Linux.tar_tcm3-120732.gz, ale nejde to. Funguje mi iba scanner.  Mal som DEBIAN WHEEZY x64, vyskúšal som debian x86 aj táto možnosť padla. Skúsil som návod na https://answers.launchpad.net/ubuntu/+source/cups/+question/191733, preinštaloval som CUPS na novšiu verziu a ani to nezabralo. Tlačiareň je mŕtva, ani nepípne, pritom pod windowsom tlačí. Nainštaloval som system-config-printer a jedine ten mi vypíše :
Možnosť 'printer-resolution' má pevne danú hodnotu '(unknown IPP tag)', ktorá sa nedá zmeniť.  Čo s tým???

Brano Dohoda

#1
Jedná sa o presný tip OKI MFP MB260 ? Ak áno tak k ním je predsa dodávané CD kde by mali biť aj ovládače pre Ubuntu Debian atď..

Tiež som všade našiel že by mal zabrať ovládač MB200
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

viliam42

Je to  OKI MFP MB260 Mám k tomu CD. Tiež som stiahol ovládače MB200_Linux.tar_tcm3-120732.gz. Sedím nad tým už týždeň a až teraz som to konečne vyriešil. Všade sa totiž píše o PCL ovládači a v skutočnosti je to  Raster. Nejde to ale na  x64, iba na x86. Ja som mal debiana x64. Dnes som preinštaloval notebook asi 5x. ;D

Brano Dohoda

No pekne ja som tiež riešil Debian mi sekal celi PC a inštaloval som cez deň asi 8x a konečne som to vyriešil. No k veci som rád že to zabralo a že pomohlo to drbkanie celí deň a ja som aj tak zástanca 32bit, takže podľa mňa to je dobre že ti to ide iba v 32bit nič nestratíš neboj.

Super že si to vyriešil... ;)
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz