Flash video

Založil Petfaj, 05. 11. 2013, 22:40:03

Předchozí téma - Další téma

Petfaj

Ahoj, mám další dotaz. Chtěl bych zprovoznit flash videa. Stream a youtube. Vyzkoušel jsem flashplugin-nonfree(aktuální verze) i flash-mozilla z debian-multimédia. Výpíše to v prohlížeči "selhani modulu". Pak objevil jsem již nainstalovaný Gnash. Ten jsem odinstalovat a s flashem verze 10(flashplayer.so) video jede asi 5s a pak se sekne. Rady na místním fóru  nezabraly nebo něco dělám špatně.Za rady děkuji.


Debian Squeeze-Lxde notebook Travelmate 223xc

petrbian

1. Máš nainstalovaný balíček sun-java6-plugin a flashplayer-mozilla?
2. Před spuštěním flashe zkus otevřít terminál, přes su se přihlásit se jako uživatel root a napsat:
iptables -t mangle -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu

Popřípadě zkusit:
iptables -t mangle -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --set-mss 1356
echo "0" >/proc/sys/net/ipv4/tcp_window_scaling

čepi

Citace od: Petfaj kdy 05. 11. 2013, 22:40:03
...video jede asi 5s a pak se sekne... notebook Travelmate 223xc

Jsi si jisty ze chces s timto NB a jeho HW vybavou provozovat "flash"? Navic s tim jak jsou vytvareny dnesni webove stranky?
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Petfaj

#3
Dík za odpovědi.
Sun-Javu-plugin+flashplayer-mozilla jsem zkusil. Bez efektu. 5 sekund je prostě pravidlo v kterémkoliv místě videa jako by přestal stahovat z  netu data. Ty příkazy jsou k čemu? Mají něco napsat na výstup? nestalo se nic.

Pro čepi:no jisty si nejsem jestli to nb dá, ale vím že na WXP stejné video, stejný stroj bez problémů jede. nevidim proto důvod, aby to na Linuxu nefungovalo, třeba v nízkém rozlišení a malém okně.

Matesax

flashplugin-downloader/flashplugin-installer - jinak spíše doporučuji Chromium/Operu... (Webkit...)
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

Sonic X

Zdravím, nechci zbytečně spamovat, tak to hodím sem protože je to na stejné téma.
Ve firefoxu mi taktéž nechodí flash. Nejdřív na mě vykoukl Gnash, ale po chvilce jeho trápení jsem to vzdal a zkusil nainstalovat flashplugin-nonfree. Místo fungování se mi na youtube však místo přehrávače objevila bílá plocha. Zkusil jsem si tedy nainstalovat Chromium a to mi mile oznámilo, že nemůže načíst Shockwave flash. Koukám, že tu má porodní bolesti s flashem docela dost lidí i když trošku jinýho rázu než je tento. Setkal se s tím někdo?

AMD Athlon XP2800+
1GB RAM
nVidia GeForce MX/MX400 64MB (ano je to muzejní kousek, ale to bych nesměl být línej sehnat jinou..)
Debian "Wheezy"

Matesax

#6
Příspěvek nad tím tvým... + nové Youtube se snaží vše otevírat v HTML5 - tak si stáhni Plug-In na nastavení defaultního přehrávače.
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

sabraq

Mám Iceweasel 17.0.10, flasplugin v poslední dostupné verzi, flashvideo funguje. Na streamu je občas problém, nevím proč. Zkuste si stáhnout Chrome(nikoli Chromium), umožeňuje používat HTML5 a měl by obsahovat aktuálnější verzi flashe.
Pravda je, že včera se mi prapodivně chovalo youtube, na stroji s ubuntu. Přesně jak popisuješ - načetlo se 5 sekund a pak stopka, jakoby čekalo na spojení. Pak se zase rozjelo, vypadalo to že si normálně dotáhne celý klip a zase zásek. Všiml jsem si, že se u toho sekání jakoby sama od sebe obnovovala stránka. Na debianu se to stalo myslím jen jednou, co se stačilo ten den projevit.

Sonic X

Citace od: Matesax kdy 11. 01. 2014, 08:00:43
Příspěvek nad tím tvým... + nové Youtube se snaží vše otevírat v HTML5 - tak si stáhni Plug-In na nastavení defaultního přehrávače.

Pokud by youtube fungovalo v HTML5 tak bych to mělo chodit i bez flashplayeru ne? A co se týče flashplugin-downloader/flashplugin-installer v jakých repo to mám hledat?

sabraq

Citace od: Sonic X kdy 11. 01. 2014, 14:29:05
Citace od: Matesax kdy 11. 01. 2014, 08:00:43
Příspěvek nad tím tvým... + nové Youtube se snaží vše otevírat v HTML5 - tak si stáhni Plug-In na nastavení defaultního přehrávače.

Pokud by youtube fungovalo v HTML5 tak bych to mělo chodit i bez flashplayeru ne? A co se týče flashplugin-downloader/flashplugin-installer v jakých repo to mám hledat?
Taky nevím co tím myslel, asi to nebudou názvy balíků, ale binárek anebo ještě úplně něco jinýho:). Zmíněné doporučení Chromia/Opery asi nemá cenu zkoušet, když sdílejí flashplugin s mozilou. Já v současnosti funguju s balíkem flashplayer-mozilla a to na wheezy i jessie. Co se týče HTML5, máš pravdu, ale funguje to jenom s Chrome. Můžeš si udělat test, http://www.youtube.com/html5.

Matesax

Zdroje nevím, každopádně já to měl v APT repozitáři. (Přidal jsem několik zdrojů.) Samozřejmě se nebavím o videích, které HTML5 přehrát dokáže, avšak o těch, které nikoliv... HTML5 je blbost - dokud nebude podporovat i komerční formáty atd.
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

Sonic X

Citace od: sabraq kdy 11. 01. 2014, 15:25:29
Citace od: Sonic X kdy 11. 01. 2014, 14:29:05
Citace od: Matesax kdy 11. 01. 2014, 08:00:43
Příspěvek nad tím tvým... + nové Youtube se snaží vše otevírat v HTML5 - tak si stáhni Plug-In na nastavení defaultního přehrávače.

Pokud by youtube fungovalo v HTML5 tak bych to mělo chodit i bez flashplayeru ne? A co se týče flashplugin-downloader/flashplugin-installer v jakých repo to mám hledat?
Taky nevím co tím myslel, asi to nebudou názvy balíků, ale binárek anebo ještě úplně něco jinýho:). Zmíněné doporučení Chromia/Opery asi nemá cenu zkoušet, když sdílejí flashplugin s mozilou. Já v současnosti funguju s balíkem flashplayer-mozilla a to na wheezy i jessie. Co se týče HTML5, máš pravdu, ale funguje to jenom s Chrome. Můžeš si udělat test, http://www.youtube.com/html5.

Tak jsem to zkusil a videa v HTML5 mi normálně chodí i v mozille.. ;)

Citace od: Matesax kdy 11. 01. 2014, 16:44:29
Zdroje nevím, každopádně já to měl v APT repozitáři. (Přidal jsem několik zdrojů.) Samozřejmě se nebavím o videích, které HTML5 přehrát dokáže, avšak o těch, které nikoliv... HTML5 je blbost - dokud nebude podporovat i komerční formáty atd.

Píšeš, že jsi přidal několik zdrojů, ale jakých? Jinač flash je blbost a HTML5 budoucnost.. ;-)

Matesax

Nauč se číst: "HTML5 je blbost - dokud nebude podporovat i komerční formáty atd." - je nesmyslné preferovat HTML5 dokud nedokáže přehrát totéž, co flashplayer... Jinak HTML5 tu je proto, že se vše přesouvá na Web a Desktop upadá - pokud vývoj bude pokračovat takto, má skutečně HTML5 budoucnost, ale kdo ví co bude...

Jinak se omlouvám - ten flashplugin-installer má hlavičkový balík:
"Head package:   flashplugin-nonfree
Homepage:   http://www.adobe.com/products/flashplayer.html"

Takže nic no. Zkus ještě jít na http://get.adobe.com/cz/flashplayer/?no_redirect a stáhnout zdrojové kódy - zkompilovat si to sám...
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

Sonic X

Citace od: Matesax kdy 11. 01. 2014, 21:30:46
Nauč se číst: "HTML5 je blbost - dokud nebude podporovat i komerční formáty atd." - je nesmyslné preferovat HTML5 dokud nedokáže přehrát totéž, co flashplayer... Jinak HTML5 tu je proto, že se vše přesouvá na Web a Desktop upadá - pokud vývoj bude pokračovat takto, má skutečně HTML5 budoucnost, ale kdo ví co bude...

Jinak se omlouvám - ten flashplugin-installer má hlavičkový balík:
"Head package:   flashplugin-nonfree
Homepage:   http://www.adobe.com/products/flashplayer.html"

Takže nic no. Zkus ještě jít na http://get.adobe.com/cz/flashplayer/?no_redirect a stáhnout zdrojové kódy - zkompilovat si to sám...

Tak s tím samozřejmě souhlasím. :-) Bohužel na těch stránkách mají jen binárky, nic víc.. :-/ Nicméně se tu potýkám ještě s drobnými potížemi grafiky, tak že zprovozním nejdřív tu a pak budu pokračovat s flashem.

Matesax

#14
Doporučuji kašlat na X a přejít na Wayland - stejně s ním již všichni počítají... Já myslel, že v tom tar.gz bude možnost nějaké kompilace - či prostě lokálního sestavení... (Jak jinak to může fungovat na ostatních OS?) Můžeš zprovoznit Ubuntu repozitář a nainstalovat Ubuntu verzi - jiného mne již nenapadá... :D
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...