Wi-fi karta - nevidím AP

Založil Sonic X, 06. 10. 2013, 00:59:33

Předchozí téma - Další téma

Sonic X

Zdravím,
mám tuto PCI Wi-Fi kartu:
*-network:1
                description: Wireless interface
                product: RTL8180L 802.11b MAC
                vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
                physical id: 8
                bus info: pci@0000:01:08.0
                logical name: wlan0
                version: 20
                serial: 00:50:fc:f1:d2:37
                width: 32 bits
                clock: 33MHz
                capabilities: pm bus_master cap_list ethernet physical wireless
                configuration: broadcast=yes driver=rtl8180 driverversion=3.2.0-4-686-pae firmware=N/A latency=64 link=no maxlatency=64 mingnt=32 multicast=yes wireless=IEEE 802.11b
                resources: irq:17 ioport:e800(size=256) memory:ff8ff800-ff8


Nicméně problém je v tom, že ačkoliv ji v systému mám. Mohu zakládat AP a kartu různě nastavovat tak já sám žádný AP nevidím. Při tom na ostatních zařízeních ten hledaný AP vidět je. Studoval jsem man iwconfig a něco málo vyzkoušel, nicméně bez úspěchu. Karta je nastavena v managed modu. Nějaká drobná rada? Díky.

Debian 7 "Wheezy"

Brano Dohoda

#1
Pochopil som tvoj dotaz správne (príklad nazveme SSID "doma") ?
Na iných PC vidíš sieť "doma" ktorú si nastavil na routeru, ale na tom PC kde je ten Realtek tu sieť "doma" nevidíš ?
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Sonic X

#2
Jej můj dotaz je trošku nešťastně formulován. Jinač ano pochopil jsi to správně.

Brano Dohoda

No máš možnosť tu sieť (SSID) dať bez zabezpečenia ? Vraj tie Realteky niektoré blbnu s WPA2, niečo podobné. Skús sa pohrať zo zabezpečením siete, alebo úplne vypni heslo a nechaj sieť free a skús či aj potom ju tvoje Wifi nenájde.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Sonic X

#4
Zabezpečení je nastaveno na WPA2, tak že to zkusím. Jinač co jsem tak pohledával po internetu tak Realteky byli docela haněné... Zkusím to a uvidíme..





Tak jsem to chtěl dnes ráno zkusit a najednou systém kartu nevidí. Vidím ji jen v lshw a v lspci. Když jsem prošel syslog tak tam byli nějaké chyby. Odpoledne snad budu mít trochu času tak to zkusím vytáhnout a dát sem.

Brano Dohoda

OK daj sem potom ten výpis, a ešte niečo musím napísať že na mojom bývalom PC je tiež Realtek a vo Wheezy s ňou boli trable ale u Jessie nie.. Tým ta nechcem naverbovať aby si si dával testing, ale ak by bolo možné skús stiahnuť Live CD Jessie napríklad XFCE a mrkni tam či pôjde OK.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Sonic X

Testing nepřipadá zrovna v úvahu. Na tom PC potřebuji stabilní OS (k tomu mám i teď daleko). Nicméně Jessie ze zvědavosti zkusím.
Logy syslog a Xorg.0.log dávám zatím sem. 
syslog: http://leteckaposta.cz/858042101
Xorg.0.log: http://leteckaposta.cz/257199980

Nicméně momentálně nemám čas to celé projít a vytáhnout ty části logu o které se mi jedná, ale zítra to napravím i z toho důvodu, že na letecký poště to zůstane jen 14 dní...
Ale pokud bys do nich koukal, tak je to zajímavé počtení, ale to začnu řešit v jiných vláknech a až rozhejbu síť..

Brano Dohoda

Na logy používam Pastebin skvela vecička, sosnem te logy a mrknem na nich...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Sonic X

Tak tady jsem ze syslogu vytáhl to podezřelé:
Vyskytlo se tam toto, dle času při startu systému:
Oct  7 12:02:14 CNC kernel: [    5.182889] 0000:01:08.0 (rtl8180): Unknown chip! (0x7)

A pak toto, což se objevilo při vypnutí systému:
Oct  7 12:43:38 CNC shutdown[3241]: shutting down for system halt
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.wifi.share.protected: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.55': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.wifi.share.open: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.55': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.sleep-wake: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.enable-disable-wifi: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.enable-disable-wwan: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.enable-disable-wimax: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.network-control: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.wifi.share.protected: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.wifi.share.open: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.settings.modify.system: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.settings.modify.own: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:38 CNC NetworkManager[1985]: <warn> error requesting auth for org.freedesktop.NetworkManager.settings.modify.hostname: (3) GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.NameHasNoOwner: Could not get UID of name ':1.58': no such name
Oct  7 12:43:39 CNC acpid: client 2100[0:0] has disconnected
Oct  7 12:43:39 CNC acpid: client connected from 3254[0:0]
Oct  7 12:43:39 CNC acpid: 1 client rule loaded
Oct  7 12:43:39 CNC init: Switching to runlevel: 0


Je ale zajímavé, že před tím, ta karta fungovala, teda jádro ji normálně bralo...