Instalace Debian na server s LSI software raid1 (fake raid/bios raid)

Založil szewik.jenz, 22. 01. 2015, 15:52:18

Předchozí téma - Další téma

szewik.jenz

Ahoj,

Je tu prosím někdo kdo někdy instaloval debian na železo s bios raidem 1? Nedaří se mi to tam nainstalovat, nevím co mám provést v části Partition disk, zkoušel jsem mnohé, ale stále nic...

Předem díky za odpověď

čepi

To bude chtit mnohem vice informaci, zacni s konfiguraci HW, pokracovat muzes se screenshotama co ti to v te casti kde si nevis rady ukazuje.
Pokud pouzivas SW raid (a nikoli HW raid - kartu s cache zalohovanou baterii), proc nepouzijes mdadm - raid vytvoris behem instalace (v casti kde nastavujes partition).
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

szewik.jenz

Jo přesně to jsem udělal, zkusil ten raid vytvořit v partition, systém vypadal, že to vzal a vše se nainstalovalo, jenže po restartu mi to napsalo: Error: General Protection Fault at FFF:FFF no a tak jsem pogooglil a zjistil následující informaci od uživatele, který to stejné zkoušel na takovém HW: Uhm, found out that this is a common problem and can be fixed with a bios upgrade.

No a to byl konec RAID1 na tomto HW. Protože novější BIOS pro tento HW jsem nikde nenašel. Nakonec jsem si řekl, že se to nyní stejně nebud epoužívat na aplikace, kde se ukládají nějaké data, takže tam ani ten RAID nemusím používat, takže jsem RAID zrušil, nainstaloval na jeden dist a vypadá to, že Debian jede.

Jinak ale děkuji za snahu pomoci. Kdyby měl někdo novější BIOS na FUJITSU PRIMERGY ECONEL 100 S2, tak se nebudu bránit, kdyby se o to chtěl podělit. :)

čepi

Nerozumim, nastavoval jsi ten raid na radici - ve firmware karty (pred nabootovanim instalatoru debianu) nebo jsi mel jen na radici pripojeny disky a o sw raid jsi se pokousel pri instalaci systemu?
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG