Podpora HP ProBook 4525s [vyřešeno]

Založil Namoot, 26. 10. 2011, 18:26:48

Předchozí téma - Další téma

Namoot

Čauec,
budu si kupovat notebook HP ProBook 4525s a zajímalo by mě, jestli na něm půjde v pohodě Debian (gnome)
http://notebooky.heureka.cz/hp-probook-4525s-lh328ea/
Díky.
HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

mosqa

ako OS tam ma uvedeny Linux, takze daky zasadny problem by tam nemal byt..tipujem ze to bude dodavane a odladene pre suse, takze po instalacii debianu sa stym asi trosku pohras ale nemalo by sa stat ze by si nieco nerozbehal..

Namoot

Já si hraju rád. :-) ale snad to nebude až moc zábavný..
díky.
HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

Hobild

Pokud budes delat reinstall nejakeho jineho linuxu, rozhodne si z neho schovej jadro, /etc a /home/dotfiles. Muzou se ti hodit.
H.

Namoot

#4
Jojo, díky za radu. K čemu to je? (samozřejmě nemyslím jádro.. :D) Respektive, k čemu je mi například /etc? To (asi) suse nemám v plánu používat.. Jako nějaký sw od výrobce?


HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

mosqa

v /etc su sytemove konfiguraky, v /home/.files su /uzivatelske/ konfiguracie aplikacii ktore pouzivas..

ale ma to zmysel len ked preinstalovavas staru instalaciu rovnakej/podobnej distribucie, v tom etc to asi bude vyzerat trosku odlisne pre suse a debian a aplikacie roznych verzii mozu mat tiez rozne konfiguraky v roznych verziach takze by si si tym skor rozbil system..

navyse ak na tom notase nieco bude tak len cista instalacia s par poladenymi drobnostami a to ti bude zbytocne zalohovat - mozno to /etc ak by si sa chcel v buducnosti vratit k povodnej distribucii ktora tam je..ale imho zbytocnost..

ja som 2 tyzdne tiez kupoval hp so suse a to malo zaloznu recovery particiu kde to je vsetko ako ma byt ak by si to suse niekedy potreboval..len pri preinstalacii sa dako pokazil zavadzac nanu a zatial som to neriesil :)

Hobild

Presene umisteni konfiguraku v /etc je irelevantni, dulezite je, ze se lze dobrat toho, jake nastaveni ovladacu kuprikladu wifi, BT, grafiky ap. je pouzito. To muze byt zcela zasadni info bez ohledu na distro a muze to usetrit hromadu casu s laborovanim v novem systemu.
Obdobne .soubory v /home/user, (pripadne v /root) muze pomoci s nastavenim funkcniho grafickeho prostredi.
Jadro pak muze byt nezbytne pro z(a)jisteni ovladacu v nem obsazenych, tedy napr. pro kompilaci jadra "na miru" daneho kompu v jine distribuci.
H.

Namoot

HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

Ota Trkola

Moc bych to neřešil, stejně je to věc náhody, zda bude vše fungovat. Já mám Lenovo B560 a musel jsem řešit wifi (broadcom) a zvuk. Na Squeeze mi funguje wifi oproti Wheezy a naopak na Squeeze nefunguje mikrofon oproti Wheezy. Takže mám Squeeze a při aktualizaci kernelu musím kompilovat Alsu. Podle mne není jednoduché narazit na notebook, kde bude fungovat všechno ihned po instalaci a navěky.

Namoot

Děkuji za radu, nebudu to řešit a jako správná lama se ptát. :D Ale snad to vygooglím.
Díky.
HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

Ota Trkola

Ptát se samozřejmě pak můžeš. Pokud bude někdo vědět, určitě poradí.

Namoot

Díky, tímto to asi pokládám za vyřešené.
HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D

Ota Trkola


Namoot

HP Probook 4530, Intel Core i3b(2.2 GHz), 4 GB RAM, Debian Squeeze (stable), Gnome 2.30.2
Debian především, už za tu krátkou dobu mi přirostl k srdci. Aby ne po těch pěti reinstalech. :D