[Vyřešeno] Podivné chování myši

Založil dejv, 10. 01. 2014, 10:29:13

Předchozí téma - Další téma

dejv

Ahoj,
chystám se na přechod z Mintu 16 na Jessie, ale stále narážím na poměrně zásadní problémy s myší.

Když scrolluju myší v libovolném okně, vše je v pořádku, pokud s kurzorem nepohnu. Pokud zároveň scrolluji a pohnu kurzorem, byť málo, tak se náhodně:
1. vyscrolluje zpět na začátek stránky,
2. přepne aktivní okno na nějaké v pozadí,
3. přepne workspace na jinou.

Body 2 a 3 by se teoreticky daly vyřešit potlačením příslušných nastavení, ale s tím prvním si nevím rady. Podobný problém jsem nenašel ani tady, ani jinde na internetu, ale děje se mi to na obou testovacích virtuálech (hoster: LM Petra, instalace z debian-testing-netinst; hoster: Windows 8.1, instalace z debian-testing-DVD-1). Jedná se o čisté instalace s doplněným prostředím MATE z jejich repozitáře. Dělo se to i v původních XFCE. V debian-based LMDE, také s MATE, jsem se s podobným problémem nesetkal.

Poradí někdo, případně narazil někdo na podobný problém? Vzhledem k tomu, že to jsou pořád virtuály, přijímám i návrhy na rizikově destruktivní řešení :)

milhouse

Odhaduju to na zaseklou klávesu. Nevím teď jestli CTRL, SHIFT nebo ALT. Ve Win se to neprojevuje, neb asi nejsou takové zkratky definovány. Zkus vyměnit/odpojit na zkoušku klávesnici.

dejv

Díky za reakci, ale děje se to na dvou nezávislých fyzických počítačích :)

dejv

Sypu si popel na hlavu. Vyřešily vbox-guest-additions.