Jak dostat systém na flash disku do virtualboxu?

Založil Bohouš, 01. 05. 2010, 19:30:38

Předchozí téma - Další téma

Bohouš

Zdar, mám na flashce nainstalovaný Debian Squeeze a potřeboval bych na něm provést pokus. Zkoušel jsem zkopírovat soubory z flashce a ulozit do souboru .iso pomocí sudo dd if=/dev/sdc of=debian.iso a nabootovat jako virtualní počítač ve virtualboxu. Bohužel se boot ve virtualboxu nepodařil, vypsalo to pouze: Could not read from the boot medium. System halted. Neví někdo, jak to zprovoznit ve virtualboxu?
OS: Debian Wheezy

Erich Stark

Citace od: Bohouš kdy 01. 05. 2010, 19:30:38
Zdar, mám na flashce nainstalovaný Debian Squeeze a potřeboval bych na něm provést pokus. Zkoušel jsem zkopírovat soubory z flashce a ulozit do souboru .iso pomocí sudo dd if=/dev/sdc of=debian.iso a nabootovat jako virtualní počítač ve virtualboxu. Bohužel se boot ve virtualboxu nepodařil, vypsalo to pouze: Could not read from the boot medium. System halted. Neví někdo, jak to zprovoznit ve virtualboxu?

A čo tak vytvoriť si novú virtuálnu mašinu, nevybereš zdroj, dáš bootovať, opyta sa ťa na zdroj 'Zariadenia CD-DVD ROM/Zariadenie disketovej mechaniky' vyber disketovku a mohlo byt ti ukázať na výber flashku.
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Bohouš

Dik za radu, ale bohuzel pri vyberu diskety mi to nnabidne flesku.

Disketovku mam v /dev/fd0, napadlo me, ze bych mohl vytvorit link do /media/fleska misto souboru /dev/fd0. Ale nejsem si jist, jestli je to uplne koser
OS: Debian Wheezy

Yontalcar

NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Bohouš

OS: Debian Wheezy