dětský účet - zamezit stahování

Založil Petra Dvořáková, 15. 05. 2014, 08:00:14

Předchozí téma - Další téma

Petra Dvořáková

Dobrý den, rád bych se zeptal jakým způsobem zamezit stahování z prohlížečů. Jde o běžný účet. Jedná se  o uložto atd. Bohužel netuším jak položit dotaz Googlu. Debian Wheezy 7.5 Mate 1.6 32 bit , Netbook Lubuntu 14.04 lts 32 bit..

Děkuji za případné tipy a zkušenosti.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Roman Horník

Stahování je přirozenou vlastností prohlížeče, bez níž by vlastně ani nefungoval. Nicméně mě napadnul jeden fígl- tlačítka pro stažení a/nebo captcha (obrázek se směsí náhodně generovaných alfanumerických znaků) by se daly blokovat pomocí rozšíření prohlížeče AdBlock Plus- ten je sice na blokování reklam, ale vlastně mu je jedno, co blokuje.

ABP je v repozitáři, doporučuju nainstalovat i jeho pomocníka na skrejvání prvků:
# aptitude install xul-ext-adblock-plus xul-ext-adblock-plus-element-hiding-helper

To pak stačí na stránce, na níž potřebuju nějakej ten prvek schovat, stisknout Ctrl + Alt + F3, najedu na něj (orámuje se), kliknu, potvrdím a hotovo.
Pro ukrytí tlačítka Stáhnout je tenhle filtr: uloz.to###downloadButton
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

a903user

Citace od: Petr Dvořák kdy 15. 05. 2014, 08:00:14
Dobrý den, rád bych se zeptal jakým způsobem zamezit stahování z prohlížečů. Jde o běžný účet. Jedná se  o uložto atd. Bohužel netuším jak položit dotaz Googlu. Debian Wheezy 7.5 Mate 1.6 32 bit , Netbook Lubuntu 14.04 lts 32 bit..

Děkuji za případné tipy a zkušenosti.
Nevím, jestli přesně rozumím tomu co požadujete, ale já bych volil postup následující. Nainstaloval bych nějaký proxy server (např squid3), na něm zablokoval nepovolený obsah (squidguard) a přesměroval provoz skrze něj.

petrbian


Petra Dvořáková

#4
Děkuji všem, zkusím. 
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Petra Dvořáková

#5
Snad najdu  podobnou aplikaci i pro chrome.  ;)
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.