Po aktualizaci na 2.6.32-trunk-686 nefunguje kdm

Založil Firzen, 18. 02. 2010, 15:09:47

Předchozí téma - Další téma

Firzen

Zdravím všechny,

používám 32-bit Debian squeeze s jádrem 2.6.30-2-686 a nedávno jsem instaloval jádro nové - 2.6.32-trunk-686.
Po jeho spuštění systém sice nastartoval, ale kdm nenaběhlo, jen bylo vidět probliknutí do tmy, zřejmě pokus o inicializaci. Zkusil jsem tedy kdm vypnout a spustit znovu, ani tak to ale nešlo a nedostal jsem žádnou chybovou hlášku(ani předtím, při startu - akorát virtualbox křičel). Potom jsem zkoušel i znovu pod tímto jádrem nainstalovat ovladač graf. karty (nVidia 8600GT), ale nešlo to, instalátor ohlásil, že jádro bylo zkompilováno pomocí gcc nižší verze, a tu já už v systému nemám. Takže jsem od toho upustil a vrátil na první místo zpátky staré jádro.

Zajímalo by mě ale, jak tohle vyřešit. Nestalo se vám to někdy někomu?

PS: Nikdo mi nebyl schopný říct, co přesně znamená slovo "trunk" v názvu. Předpokládám, že doslovně to chobot(to je překlad) ani držadlo nebude. ;D  Co to tedy je?
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

Yontalcar

zkoušels nainstalovat driver z repositáře? (možná jej bude potřeba vzít ze Sida)

ad trunk: AFAIC se to překládá jako "kmen"
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein