Adobe Flash Player 1.2.202.350

Založil MrtvejKrálík, 16. 04. 2014, 11:35:17

Předchozí téma - Další téma

MrtvejKrálík

Ahoj začnu tím že sem naprostý začátečník to pro případ že by mi chtěl někdo nadávat  ;D Sem v podstatě dlouhodobý uživatel Win ale čím méně hraju hry tím více se mi začíná líbit myšlenka absolutní svobody kterou nabízí Unixové operační systémy i když za cenu volného času protože něco v Linuxu nastavit je pro začátečníka doslova peklo ;D No a teď k věci po zkušenostech s jinýma distribucema viz třeba Xubuntu a pod,...sem přešel na Debian protože mám radši stabilitu a jednoduchost než přeplácaný systém a moje očekávání se mi vyplnilo sem nadmíru spokojený. Co ale mě tedkom nadmíru znepokojuje je balíček flashplugin-nonfree který je ve verzi 11.2.202.246 a předpokládám že to je právě on který mi vyťežuje CPU na kolikrát i 120% i když thohle číslo je psáno u položky plugin-containe která ale jak sem se dočetl má nastarosti externí moduly jako je například Flash Player .Na webu Adobe už je ale novější verze 11.2.202.350 problém je že ji nikde v repositářích nemůžu najít a když chci plugin aktualizovat přes Iceweasel tak mi to napíše při volbě APT Ubuntu + / neznámý protokol . Poraďte pls  8)

Ota Trkola

Co máš za prohlížeč? Iceweasel? Pokud ano, přidej si repozitář:

deb http://www.deb-multimedia.org/ wheezy main non-free

Poté do terminálu zadej:

$ sudo aptitude update
$ sudo aptitude upgrade
$ sudo aptitude install deb-multimedia-keyring
$ sudo aptitude update
$ sudo aptitude install flashplayer-mozilla


Dej vědět, jak to dopadlo. Pokud bys neměl nainstalované sudo, tak zadávej příkazy bez sudo po přihlášení jako root.


MrtvejKrálík

#2
Díky moc sudo nainstalované mám s tím sem se trápil už minule :) Nainstaloval sem úspěšně novou verzi Flash Pluginu a vypadá to že zatím všechno šlape jak má  8) Můžu jenom potvrdit slova lidí kteří psali že když je člověk trpělivý a něco tomu dá není linux tak uživatelsky nepřívětivý jak se občas píše v diskuzi :) děkuju a ještě na závěr bych se chtěl zeptat jednu věc a to jak zahesluju archiv respektive jaký balíček popřípadě správce archivu na to potřebuji nyní používám správce souboru Thunar kde mám integrovanou podporu na všechny archivní formáty kromě rar ale to jenom na tvorbu rozbalovat je můžu a jako správce archivů mám Squezee ve kterém sem volbu k heslu nikde nenašel . A ještě jednu věc ohledně přihlášení nastavil sem si autologin v LightDM (lightdm.conf )podle jednoho fora a změnil sem jenom řádky :autologin-user=USERNAME , autologin-user-timeout=0 respektive sem přidal jenom jméno a smazal křížky . Všechno funguje ale čekal sem že budu muset někde zadávat heslo ale po změně těhle dvou řádku se automaticky loguje bez hesla  ;D Je všechno v pohodě ? dík