nvidia - spomaleny system

Založil mosqa, 17. 10. 2011, 19:21:55

Předchozí téma - Další téma

mosqa

v poslednom case mi neslobodne ovladace nenormalne spomalovali system - vykreslovanie/prepinanie okien, ponuk, prechadzanie priecinkami etc.. uzavrete ovladace prakticky ani nepotrebujem/nevyuzivam ale zaujimalo by ma ci ma niekto podobnu skusenost..mna to prinutilo konecne k cistej instalacii na ktoru som sa chystal uz asi polroka aj koli dalsim rozhasenym veciam, ale po nainstalovani neslobodnych ovladacov to bolo to iste, kdezto po odstraneni a pouziti nouveau ide zase vsetko krasne plynule..to v tej nvidii fakt tak flakaju alebo som ja nieco prehliadol pri instalacii [z repozitarov, podla navodu, fps v glxgears zrovnatelne stym ako kym to este bolo svizne]?

grafika je daka gf8500 gt

Hobild

Dva ovladace GK v jednom systemu byt nemohou. Stejne tak neni mozne zachovat nastaveni z jednoho ovladace a pouzivat jiny, coz se muze stat napr. pri nekorektnim odinstalovani predchoziho ovladace.
Vzhledem k tomu, ze ovladace od vyrobce jsou cernou skrinkou, je reseni potizi vzdy trochu alchymie a hadani z ruky.
H.

mosqa

asi sme sa celkom nepochopili, ja som nepisal nic o vyuzivani 2 ovladacov *sucasne alebo nieco podobne, neslobodne som mal vzdy z oficialnych [non-free] repozitarov aktualizovane automaticky, takze myslim ze ak sa tam zmenil system konfiguracie z verzie na verziu tak by to mohlo byt osetrene aspon upozornenim..
po jednej aktualizacii sa system proste spomalil ako som popisal vyssie a to iste sa udialo aj po cistej instalacii [wheezy] a instalacii non-free ovladacov [ktore pri instalacii pridavaju nouveau na blacklist]

to ze som tie nvidia ovladace odinstaloval nekorektne [teraz na cistej instalaci po zisteni ze problem pretrvava] nepopieram, bolo dost zlozite najst a dat si dokopy daky postup ako sa ich zbavit [ak o niecom viete tak poprosim nech sa toho zbavim kompletne], ale ajtak sa mi dako podarilo vratit na slobodny driver na ktorom vsetko ide ako ma, takze to viacmenej s mojim povodnym problemom nema nic spolocne :)

mna len zaujimalo ci nieco podobne pozoruju aj ostatny, popripade ak by sa naslo aj dake vysvetlenie/riesenie.. ;)

Hobild

Z drivejsi doby nemam s nouveau dobre zkusenosti, navykl jsem si do systemu davat rovnou drivery od nvidie. Problemy nebyvaji.
H.