PC nejde vypnout po instalaci OpenOffice.org 3.2.1

Založil petrbian, 01. 12. 2011, 19:49:00

Předchozí téma - Další téma

petrbian

Distribuce:
Debian Sqeeze 6.03,  Ubuntu Lucid Lynx 10.04, Ubuntu 10.10, Ubuntu 10.4 LTS, Ubuntu 11.04 beta, Ubuntu 11.10..

Verze OpenOffice:
OpenOffice.org 3.2.x, LibreOffice 3.3.x ...

Projev chyby:
Používám grafické prostředí Gnome 2, správce přihlášení GDM3, distribuci Debian Sqeeze 6.03.
Po instalaci OpenOffice.org 3.2.1 jsem spustil quickstarter kvůli zrychlení startu tohoto programu:
Nástroje - Volby - Paměť - Povolit rychlé spouštění v systémovém panelu.
Otevřel jsem nějaký soubor pomocí programu Writer nebo Calc, chvíli pracoval, soubor jsem zase uzavřel.
Od tohoto okamžiku nebylo možné se odhlásit nebo vypnout PC.
Strýček mi řekl, že se jedná o chybu OpenOffice, nikoliv Gnome 2 nebo GDM.

Oprava pro vezi OpenOffice.org 3.2.1 (testoval jsem):

1. Ukončit rychlé spouštění v systémovém panelu.

2. Spustit gnome-terminal nebo xterm a napsat tento příkaz:
find /home/*/.openoffice.org/ -name Recovery.xcu -exec rm {} \;

3. Spustit gnome-terminal nebo xterm, pomocí "su" se přihlásit jako uživatel root a napsat tento příkaz:
sed -i '5s|true|false|g' /usr/lib/openoffice/basis3.*/share/registry/data/org/openoffice/Office/Recovery.xcu

Hotovo.


Oprava pro vezi OpenOffice.org 3.3.x ( netestoval jsem):

1. Ukončit rychlé spouštění v systémovém panelu.

2. Spustit gnome-terminál nebo xterm a napsat tento příkaz:
find /home/*/.openoffice.org/ -name Recovery.xcu -exec rm {} \;

3. Spustit gnome-terminál nebo xterm, pomocí "su" se přihlásit jako uživatel root a napsat tento příkaz:
nano /usr/lib/libreoffice/basis3.3/share/registry/main.xcd

Potom pomocí spuštěného textového editoru "nano" jít na úplný konec prvního řádku, kde se nachází
klíčové slovo "DocumentStoreUIEnabled" a hodnotu změnit na "false".
Uložit (Stiskem klávesové zkratky "Ctrl + O", "Enter", "Ctrl + X") .

Hotovo


Poznámky:
K textovému editoru nano .... a pak že je Vim složitý... ;D
K editaci je samozřejmě možné použít i jiné textové editory (mcedit, Vim), v níže uvedeném odkazu ale nedoporučují gedit. :-\


Odkaz na řešení, doporučuji přečíst, je to zajímavé čtení:

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/openoffice.org/+bug/562027
http://www.panticz.de/Fix-OpenOffice-Quickstarter-logout-bug

Hobild

skoro mi přijde, že ve vývojářském týmu OO pracují externisti z MS.
Můj problém:
po aktualizaci OO mi přestala korektne fungovat hromadná pošta. V práci rozesílám výzvy vlastníkům pozemků pod el. vedením v souvislosti s pravidelnými prořezy náletů. V calcu tvořím tabulku vlastníků, jejich adres a parcel, nu a v writeru mám vzorové dokumenty, kam se uvedené údaje doplňují a to celé jde do tisku.
Pokud nějaká buňka obsahuje čp nebo číslo parcely ve formátu textu (např. 125/15), pak je vše v pořádku. Pokud je ve formě čísla (např. 123), pak se nevytiskne a ani není vidět při zobrazení databáze. Ať s tabulkou dělám co chci (převod formátu buněk na text ap.), nic se nezmění.
Tatáž tabulka, databáze a vzorové dokumenty přetažené do woken v aktuální win verzi OO funguje korektně.
Vzhledem k tomu, že mi tahle nepříjemnost opětovně způsobila značné potíže, přešel jsem z mandrivy k debu, nyní mě to nutí používat wokna.
Aneb jak open source nutí člověka používat closed OS!
H.