Debian sa nereštatuje/nevypne

Založil Xgamer, 04. 06. 2011, 21:17:27

Předchozí téma - Další téma

Xgamer

Zdravím, dnes sa u mňa začal vyskytovať zaujímavý problém.
System sa nereštaruje a ani nevypne, iba pokial ho natvrdo vypnem tlačidlom.

Trochu som pátral, googlil že čím by to mohlo byť ale nenašiel som nejake riešenie ktoré by aj fungovalo. System sa zasekne na hláške "using makefile-style concurrent boot in runlevel 6" pri reštarte pri shutdowne je tam runlevel 0.

Udivuje ma tato hlaška aj preto že som myslel že concurrency sa rieši len pri boote... lebo makefile je hodnota pre CONCURRENCY v subore rc. Používam Testing.

Nestretol sa niekto s niečim podobnym?
Scio me nihil scire.

Hobild


koljin

Předtim ti to nikdy neudělalo? Instaloval si něco než to poprvý udělalo? Update, novej hw, nějaký vlastní úpravy skriptů... ? Jakou máš verzi jádra? Používáš nějaký exotický, tebou zkompilovaný a instalovaný moduly?

Chtělo by to zjistit na čem to vytuhne, nebo nějaký další informace, aby člověk věděl, kam směřovat... Napadá mě třeba povypínat všechny možný služby a zkusit jestli se to vypne bez nich... nebo tušim že de z grubu nabootovat jakejsi rescue mode - tak zkusit jestli se ten vypne...

Xgamer

Nemal som čas napísať ale už som to vyriešil... problem bol v concurrency v subore /etc/init.d/rc mal som ho nastavený na makefile a ked som skusil dat none už to šlo ... ako nechápem prečo ten makefile nefunguje... pod ubuntom to šlapalo. A akurát momentálne s updateom upower mi prestal notebook suspendovať ..:(
Scio me nihil scire.