suspend-on-disk /wake up problém Lenny 5.01

Založil Erwin, 02. 05. 2009, 14:56:19

Předchozí téma - Další téma

Erwin

Dobrý den,

vyskytl se mi problém s Debian Lenny distribucí (verze 5.01) při probuzení ze suspend-on-disk stavu na notebooku. Suspend-on-disk se vyvolalo zavřením krytu notebooku. Při wake up dojde k tomu, že se disk rozběhne, kontrolní LED diody rozsvítí (reagují i při tlačítkách Caps, Num i Scroll Lock, i zapnutí wifi), ale monitor se nezapne.

Vlastním:
notebook MSI MEGABOOK L735X
CPU: AMD Mobile Athlon64X2 TK-53 1.7G
HDD: SATA 160GB
Paměť: DDRII 2GB
Grafika: NVidia Go 7600

OS:
Windows Vista Ultimate 64
Debian distribuce 5.01 AMD64

K řešení problému jsem zkusil tyto varianty:
- natvrdo vypnout a zapnout
- po vypnutí odpojit ze sítě, vyndat a znovu zandat baterii
- zmáčknout hibernate zkratku na klávesnici notebooku
- zkratku ctrl+alt+backspace

Nic bohužel nepomohlo. Dále jsem na internetu našel, že se dá napsat jakýsi script, který má vyřešit problém, a který se dá spustit pomocí vzdáleného připojení. Bohužel vzdálené připojení neni povoleno. Podle mě nejde o selhání hardwaru.

Měl jste někdo nějaký podobný problém? Vyřešil jste ho někdo? Nějaké jiné návrhy na řešení?

Předem děkuji za odpovědi související s řešením problému.

S pozdravem
Erwin

Ahmul

Dělá vám to i při suspend do ram? V kterém okamžiku při bootování přestane monitor zobrazovat?

Xgamer

Niekde som čital že je je vhodná hibernácia pokial máte dual-boot, že si možte znefunkčnit oba OS, ale neviem aká je pravda, ja moc hibernáciu na notebooku nepouživam
Scio me nihil scire.

Erwin

Hlavní problém je ten, že to bylo to poslední, co jsem na udělal. Od té doby mi nejde vůbec šťáva do monitoru, takže je defacto notebook nepoužitelný. Nenajede ani úvodní obrazovka při zapnutí notebooku, takže se ani do Biosu nedostanu. Disk se roztočí, probliknou LED kontrolky, nastartují se reproduktory.

Další věc je, že se na chvíli rozjede chlazení na plný výkon a vzápětí se stáhne na minimum. Napsal jsem ten problém sem, protože se to stalo při zavření krytu při běžném provozu distribuce.

Ještě mě napadá, že asi den před tím mi při bootování vyskocily chybové hlášky, popisující problém s baterií. Nemůže to s tím mít souvislost?

Zkouším ještě hledat informace na internetu, ale bohužel nikdo asi podobný problém neměl.

Boogey

#4
Zdravim, nedalo mi to a chtel jsem zjistit, co se ti stalo. Dal jsem uspat na disk a taky se mi PC odmita probudit. Ale:
Probehne POST
Spusti se GRUB
Zavede se Linuxove jadro
Zacne se loadovat obraz RAMek
(Mozna se i nejak spusti Xka, protoze to blikne)
a dal uz jen cerno a PC nereaguje(obrazovka porad cerna)

Po restartu nabehne normalni system. Nekolikrat odzkouseno. Je tedy mozny, ze nekde v suspen atd je chyba. Kdyz na neco prijdu, dam vedet.

Debian Squeeze, KDE 4.2.2 ze Sid
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Ahmul

add Boogey: váš problém by mohl vyřešit balíček acpi-support s nástrojem vbetool.

add Erwin: pokud si dobře vzpomínám, tak se mi stalo něco podobného, ale servis posléze odhalil, že odešel monitor. Můžete ještě zkusit připojit externí monitor, jestli se na něm něco rozsvítí. Možná zkusit resetovat bios, pokud si na to troufnete.

Boogey

Diky, ja uz jsem to vyresil upravou acpi-support a vymenou agpgart za ovladac nvagp od nVidie a suspend na disk beha jak ma... i kdyz mam o neco vice FPS. Ted uz resim jen S2RAM, coz sem ale nepatri.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Erwin

Ahmul: Uz jsem se dostal k PC, takze jsem to vyzkousel. Druhy monitor se choval, jako kdybych nic nepripojoval. Takze to vypada, ze selhal hardware. Uvidime co reknou v servisu. Zase se mi nechce verit, ze bych odpalil nejakou cast hardwaru jenom tim, ze zavru kryt a tim ho uvedu do hibernace.

Boogey: kdybych vedel, v jake casti jsem, tak poslepu bych to zkusil nainstalovat, kazdopadne diky za tip! :) Pro priste si budu pamatovat.

Boogey

Tak uz jsem to celkove rozjel. Bylo to nastavenim BIOSu(stacilo vypnout APM a tim se asi zaplo ACPI a uz mi s2ram slo). Omlouvam se, ze jsem se takhle vecpal do cizi diskuze, ale diky ;)
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

grysnakh

Osobně vlastním notebook MSI GX600 a v mém okolí se několik takových vyskytuje a podobné chování se občas vyskytlo především v souvislosti s automatickým uspáním v důsledku vybitého akumulátoru. Problém lze svépomocí vyřešit resetováním biosu. U mě se to dělá tak, že odpojím notebook od zdroje, vyndám akumulátor, odšroubuju zadní kryt, odpojím baterii motherboardu a nechám 10 minut odpočívat. Po smontování funguje jako dřív. Částečné omezení toho, aby se to nestalo znova řeší update biosu, ale problém to úplně neodstraní.
U jednoho kusu odešlo podsvícení displaye. Na první pohled to vypadá, jako když na displayi nic není, ale při bližším zkoumání uvidíte velmi slabý obraz. Reklamace v servisu MSI je dost v pohodě.

Erich Stark

Ja som mal problem zo suspendom ram/disk na vsetkych distribuciach, mam sice iny notebook ale pomohol upgrade biosu (BTW: ale upgradom mi nejde mikrofon :-D )
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."