Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - Ahmul

#16
"Zaneřádení" systému bude asi silně závislé od toho, jak ho používáte. Pokud často instalujete software bez vědomí správce balíčků, tak můžete skončit z docela nabobtnalým systémem jako windows. Pokud používáte ubuntu a každý půlrok poctivě upgradujete, tak se můžete dočkat něčeho podobného. Soubory v /etc nebývají nijak velké a pokud používáte balíčkovací systém, tak většinou nemáte šanci přiblížit se chaosu ve windows registrech. Pravidelně si kompiluju (a balíčkuju) vlastní jádra a průběžně umazávám, takže s ovladači není taktéž potřeba si dělat starosti.

Obecně se dá říct, že pokud se umíte o systém postarat a nechováte se k němu jako většina uživatelů k operačním systému, tak není problém udržet několik let stejný výkon bez reinstalace. Samozřejmě nečekejte, že KDE4 s hromadou plazmoidů vám bude běžet stejně rychle jako KDE3 ;)

#17
Všeobecná podpora / Re: "Nespustenie" X
18. 05. 2009, 19:35:26
Logy X-ek hledejte v /var/log/Xorg.0.log ;)
#18
Všeobecná podpora / Re: apt pinning
15. 05. 2009, 18:03:05
zkuste
aptitude install amarok/experimental
Popřípadě přímo pseudografické rozhraní, kde budete řešit tu komplikovanou kupu závislostí, co to vyhodí:)
#19
add Boogey: váš problém by mohl vyřešit balíček acpi-support s nástrojem vbetool.

add Erwin: pokud si dobře vzpomínám, tak se mi stalo něco podobného, ale servis posléze odhalil, že odešel monitor. Můžete ještě zkusit připojit externí monitor, jestli se na něm něco rozsvítí. Možná zkusit resetovat bios, pokud si na to troufnete.
#20
Dělá vám to i při suspend do ram? V kterém okamžiku při bootování přestane monitor zobrazovat?
#21
Předpokládám, že jste měl na mysli debootstrap. Nic dalšího relevantního jsem tam nenašel. Nakonec jsem se prokousal k cíli přes qemu-make-debian-root skript.
#22
Zdravím,

Chtěl jsem si konečně vyzkoušet virtualizaci. Takže jsem nainstaloval kvm, stáhnul netinst instalační obraz debianu a rozhodl se instalovat, ale ouha. Virtualizaci chci provádět na serveru (=žádný xserver), ale instalace debianu hned po bootu používá nějaký grafický mod, který se neprocpe přes ssh znakový přístup. Takže jsem se zasekl už na začátku. Dá se to nějak obejít, např. připojit se nějak vzdáleně z pracovní stanice?

Za jakékoliv nakopnutí správným směrem budu rád:)
#23
#man init
nebo
http://www.cojelinux.ic.cz/txtrezim.html
kde se nachází odstavec "Co je Init".
#24
Co znamená chybně? Že jste je nechtěl nakonec nainstalovat, nebo že instalace neproběhla úplně v pořádku, takže balíčky jsou teď nainstalovány jen částečně? O jaké balíčky se jedná?

Se synapticem nepracuji, ale je možné, že se chová trochu jako aptitude. V prvním případě, by tedy automaticky předpokládal, že když chcete odstranit ty dva balíčky, tak vlastně nebude už potřebovat ten zbytek. Možná se mu v tu chvíli dá nějak říct, že to nechcete. Pokud ne, mrkněte se na aptitude (pseudografické rozhraní), pracuje se s ním absolutně nejlíp;-)

Pokud se jedná o druhý případ, tak stačí balíčky reinstalovat. Nevím, jestli to zvládne synaptic, pro aptitude stačí zadat $aptitude reinstall <název balíčku>
#25
Server / Re: Zálohování HDD
25. 04. 2009, 09:04:54
ATA over Ethernet?
Pak byste mohl přímo pomocí dd udělat kopii.

http://www.root.cz/clanky/ata-over-ethernet-sdileni-disku-po-siti/
#26
Hardware / Re: Problém s probuzením PC
22. 04. 2009, 08:15:12
Mám dojem, že jsem s tím jižním můstkem měl nějaké problémy při probouzení na "starších" jádrech, ale většinou se to stejně po půl minutě rozběhlo:) Zkus novější jádro.
#27
Internet a sítě / Re: Firewall
08. 04. 2009, 07:34:12
Přesněji ne, pokud
a) si nepotřebujete hrát s trafikem,
b) nesloužíte jako DMZ:)
#28
Mrkněte se na
http://www.debian.org/ports/kfreebsd-gnu/

To, co vás bude zajímat, je instalační příručka
http://glibc-bsd.alioth.debian.org/doc
#29
Pokud program něco ke svému běhu potřebuje, mělo by to být v jeho závislostech. Takže pokud se vám podařilo nainstalovat balíček, tak máte vše potřebné. Druhá věc je, jak se program správně spouští. Víte to? Zkuste se podívat do adresáře s dokumentací /usr/share/doc/elisa/. Jak to vypadá, tak tam je dokonce soubor s názvem FIRST_RUN. Projděte si tu dokumentaci. Pokud obecný program neběží potřebujete se podívat po nějakých chybových výpisech a z toho přijít na to, co je špatně.
#30
Všeobecná podpora / Re: spomaleny start
25. 03. 2009, 09:29:28
Ubuntu fórum najdete na http://forum.ubuntu.cz/