'Šifrování na webu nepomůže, tajné služby ho prolomily'...

Založil MOJE1975, 06. 09. 2013, 23:32:02

Předchozí téma - Další téma

MOJE1975


Brano Dohoda

Na jednu stranu veľmi smutné že už nie je spoľah ani na šifrovanie a že teraz je prakticky jedno či použiť alebo nepoužit to šifrovanie, no ale na druhú stranu dobrá správa pre nás lebo o tom vieme a vývojarov by to malo nakpnúťaby prišli s niečim bespečnejším.

Je dobre o tom vedieť len kto vie či to šifrovanie nebolo prelomené už skôr a my sme o tom ani nevedeli a teraz keď už majú tie agentúry svoje potrebné dáta ktoré zistili tak nám dali vedieť že to šifrovanie je vlastne k ničomu.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

MOJE1975

...ap. zajimalo by me, jak je na tom v tomto ohledu TOR ...

Palo M.

Za narastom Tor "uzivatelov" je podla poslednych sprav botnet.

Co sa tyka "naburania" sifrovania tajnymi sluzbami, hovori sa aj o backdooroch umyselne nasadenych do sifrovacich programov. Ja osobne mam ale podozrenie na FUD (pokial ide o open-source programy, samozrejme) - IMHO je brutalne narocne zakomponovat backdoor do zdrojaku tak, aby nan nikto neprisiel.
Ci su backdoory tajnych sluzieb v komercnych closed-source produktoch (ala Windoze) to uz neviem, ale je mi to jedno, pretoze na to existuje velmi jednoduche riesenie - nepouzivat. Ale ked sa boja toho, ze by vacsina ludi zacala celu svoju komunikaciu sifrovat a oni by s tym potom nevedeli urobit VOBEC NIC, tak rozsirit FUD "ludia nesifrujte, je to zbytocna praca navyse a aj tak vam to tajne sluzby precitaju" je jedine, co s tym teraz mozu robit...

MOJE1975

#4
Kez by jsi mel pravdu, Palo 8)

Palo M.

Vraj kedysi, este v predinternetovych dobach existovala nejaka "prirucka pre teroristov", kde boli vselijake navody pre takto zameranych ludi. A jeden z tych navodov bol na to, ako terorista zisti, ze mu kontroluju postu: Napise list sam sebe menom svojho fiktivneho priatela, kde spomenie "v liste ti prikladam aj blchu, ved vies preco". Ale ziadnu blchu tam nevlozi. Ked mu list potom pride a je v nom blcha, tak je jasne, ze mu kontroluju postu 8).

Takze kto chce fakt velmi-velmi zistit, ci mu trojpismenkove agentury kontroluju e-maily, moze skusit nieco podobneho stylu (samozrejme s fyzickou blchou to nepojde, musi si vymysliet nejaku virtualnu alternativu) ;D ;D ;D