selhání autentizace

Založil pepaCB, 18. 10. 2014, 11:16:32

Předchozí téma - Další téma

pepaCB

ahoj, nainstaloval jsem debian.
když jsem se chtěl přihlásit jako root, systém napsal pouze "selhání autentizace"
když jsem se přihlásil pod jiným účtem a následně se pokusil přihlásit v konzoli jako root, vše proběhlo v pořádku.
kde je problém? jediné co jsem udělal, byla instalace systému a pak pokus o přihlášení.
když jsem systém přeinstaloval, problém zůstal stejný.

Palo M.

Predpokladam, ze pod "konzolou" si mal v skutocnosti na mysli "terminalove okno" a pod "prihlasenim" si mal na mysli prihlasenie do grafickeho prostredia. V takom pripade:
1. To nerob. Je to zablokovane z dobreho dovodu.
2. Sa necuduj. Je to zablokovane naschval, kvoli ludom, ktori ten dobry dovod nepoznaju.
3. Take prihlasenie nie je potrebne, takze v tom ani nehladaj ziaden problem.

P.S.: Pokial viem, tak sa to da odblokovat a prihlasit sa ako root aj do grafickeho prostredia, ale naozaj to nerob.

pepaCB

Děkuji za info. S linuxem jsem si hrál před 10 lety a to bylo ještě vše trochu jinak Jsem rád že někdo vymyslel systém, který mě ochrání i proti mé vůli :-)
No a k tomu P.S.............. asi to nakonec stejně urobim. Jen mi bude chvilku trvat, než na to přijdu. Ale o tom to je, nebo ne?

Roman Horník

Já se jako Kořen přihlásit do grafickýho prostředí samozřejmě umím, je to jednoduchý jak facka. Ale proč? Neexistuje k tomu jedinej relevantní důvod, jestli nějakej znáš, sem s ním, já ani po 8 letech linuxování žádnej takovej neznám. Řiď se tím, co napsal Paľo. Tečka.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz