Nové téma vzhledu fóra - Spacefun

Založil Ota Trkola, 05. 02. 2012, 16:41:47

Předchozí téma - Další téma

valsin

Tak téma prekrásna a milo ma prekvapila keďže sú použité moje obľúbené farby a celkovo je to pekne zladene, good joob very very nice.

Jeden možno bug, občas keď sa prihlasujem, alebo kliknem na nejakú tému proste akonáhle načítava niečo zo servera tak mi vyhodí error, prikladám screen.



PS: nebola tu skôr možnosť vkladať prílohy (png, jpg, rar, zip, etc...) ? to len informatívne sa pýtam, nevadí mi to...

Roman Horník

Ó, díky! :)
Chyba 500 je čistě serverová, se vzhledem to nemá nic společnýho, s fórem pravděpodobně taky ne, no a protože debian-linux.cz hostuje na serveru v USA, bohužel s tím nic nenaděláme.

Přílohy- kdybych k tomu měl oprávnění, dal bych to zatím jen na malý soubory, třeba do 4MiB na soubor a 32MiB na uživatele, protože nevíme, kolik místa na serveru máme přidělenýho, ale snad Petr by věděl.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Přílohy stále vkládat nejde. Ty jsi vložil pouze odkaz na obrázek, který je nahrán na jiném serveru, nikoli na našem.

valsin

Ahá v USA tak to potom ok to bude odozvou, na USA serveroch mam odozvu aj 300 takže to prehliadač berie ako že server neodpovedá jasné, takže beriem speť ten bug kedže to nieje bug témy.

A čo tak server niekde premiestniť na SK or CZ ? samozrejme niekde zadarmo :-) s good HDD a potom by sa dali povoliť aj malinke prílohy do 5MiB... ?

Petr Krčmář

Haha, zadarmo, příjemný fór. Bohužel u nás nikdo nenabízí podobné služby jako jsou v zahraničí. Podmínky v naší kotlině jsou šílené. Doporučuji přečíst svůj blogpost o tomto problému. Mám ale v plánu pustit na to kešovací reverzní proxy server, aby byla odezva špičková. Už některé věci zkouším a pořád to není ideální, ale dočkáte se.

valsin

#35
A čo ak by som vedel za zasponzorovať takýto serverik ? len potrebujem vedieť minimálne hw nároky a zariadiť to môžem :-)

Čo som čítal ten blok, pekne popísané a pravdivo...

Roman Horník

HW nároky (server samotnej) moc velký nebudou, ale chce to stabilní připojení na stabilní mašině, co bude fungovat 24/7/365.25, co bude fungovat i při výpadku napájení, no a samozřejmě i záložní napájení serveru. A to se už může dost prodražit, zvláště, když na to budou muset bejt minimálně stroje 2 a na různejch místech, aby výpadek napájení/konektivity jednoho neznamenalo výpadek/konektivity napájení obou.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

valsin

#37
Možný návrh, 50gb hdd, 512 ram, trafic SK/Zahraničia je neobmedzený, rýchlosť pripojenia 1 Gb/s, bezi mi to na slovensku nonstop asi 3 roky, ale asi by to nestacilo to bol len nápad nevadi.....

Téma je luxusná musím to znova napísať, lebo sa mi strašne páči 8)

Roman Horník

Vzhledem k návštěvnosti fóra by Tebou navržená mašina vyhovovala, možná ten disk bych zvolil s větší kapacitou, hlavně kvůli přílohám, přece jen jsou dneska ceny velkých disků dostatečně příznivý. Nastavit takhle každýmu aktivnějšímu uživateli kvótu 256MiB bez velikostního limitu na soubor (málo aktivnímu třeba jen 16MiB s limitem 2MiB/soubor), určitě by to bylo přínosem jak pro uživatele, tak i pro fórum.

Jo a díky za pochvalu, buďto všichni lžete, nebo jsem jedinej, komu se přestává líbit :D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Petr Krčmář

Otázka zní, jestli má smysl to řešit. Fórum funguje, já osobně ten horší ping nevidím a server platím a běží to. Navíc je možnost rozšiřování, máme s Otou v plánu pustit Wiki pro návody, postupy a informace. Na tohle všechno je prostor předplacený, nemá smysl na to dimenzovat další stroj nebo to řešit. Jsem pro nejméně náročné a bolestné řešení, což je stávající stav.

ulo

Upřímně... mně to taky takhle vyhovuje a občasná vyšší latence se dá přežít, ale holt je to na vašem rozhodnutí hoši administrátorský ;-)
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Ota Trkola

Nic bych neměnil, vše funguje v pohodě myslím.

Firzen

Wow!! Tak to je krása. Až teď jsem semka po čase přišel, a musím říct, že teď se sem asi budu dívat častěji. Je to fakt pastva pro oko, moc se vám to povedlo!
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

valsin

#43
Citace od: Petr Krčmář kdy 22. 03. 2012, 18:57:56
Otázka zní, jestli má smysl to řešit. Fórum funguje, já osobně ten horší ping nevidím a server platím a běží to. Navíc je možnost rozšiřování, máme s Otou v plánu pustit Wiki pro návody, postupy a informace. Na tohle všechno je prostor předplacený, nemá smysl na to dimenzovat další stroj nebo to řešit. Jsem pro nejméně náročné a bolestné řešení, což je stávající stav.

Jasne nemá to zmysel, máš pravdu. Občas keď rozmýšľam nahlas, tak vypadne zo mňa nezmysel, ale nie vždy ;D 8)
Téma od 0 do 10 stupnica, tak odo mňa to má 10+ tato téma.

Roman Horník

Sakra chlapi, vy jste etalonem rektálních alpinistů :D Samozřejmě, děkuju za pozitivní ohlasy, moc si toho vážím, avšak bych byl rád, kdybyste mi pomohli to zdokonalit, uvítám jakejkoliv návrh, přece jen to dělám pro vás ;)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz