Cups nedetekují tiskárnu

Založil MartenP, 19. 07. 2010, 18:13:11

Předchozí téma - Další téma

MartenP

Zdravím!

Potřeboval bych od Vás velice nutně radu, jak zprovoznit tiskárnu HP LJ M1522n připojenou přes USB. Chtěl bych použít pouze webové rozhraní serveru CUPS (localhost:631).

Problém je v tom, že pokud zapojím do USB tiskárnu, zapnu jí a kouknu se na webové rozhraní CUPS, tiskárna se nerozpozná jako připojená. Nic se nenajde. V lsusb ji také nevidím. Kde může být problém? Budu vděčen za jakoukoliv radu.

Migilenik

balíček hplip máš instalovaný?
Ubuntu je jen preview verze Debianu!

Erich Stark

hplip nieje defaultne nainstalovany v debiane, tak ako hovoril Migilenik malo by stacit

aptitude install hplip
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

Ono vůbec rozchodit tisk a sken v Debianu je docela kovbojka. Zrovna dneska jsem se na jednom PC se Squeeze snažil přesvědčit Samsung SCX-4300 aby tiskl a skenoval. Po nějaké době se mi to sice povedlo, ale v ovladačích je očividně pár chyb. Holt ovladače pro linux jsou až na 3. místě... >:(

Erich Stark

Citace od: Ota Trkola kdy 17. 10. 2010, 17:43:05
Ono vůbec rozchodit tisk a sken v Debianu je docela kovbojka. Zrovna dneska jsem se na jednom PC se Squeeze snažil přesvědčit Samsung SCX-4300 aby tiskl a skenoval. Po nějaké době se mi to sice povedlo, ale v ovladačích je očividně pár chyb. Holt ovladače pro linux jsou až na 3. místě... >:(

Neviem čo sa týka ostatných značiek, ale s hp tlačiarňou som nikdy velké problémy nemal.
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

řekl bych, že hp má lepší podporu v linuxu než třeba zrovna mnou zmíněný Samsung.

nazir

Podobně se mi systém choval (nerozpoznal tiskárny připojené přes usb -- ani přes cups webové rozhraní, ani přes nastavení v KDE), když jsem si zapomenul doinstalovat všelijaké ty foomatic a gutenprint balíčky (myslím, že šlo o některý z foomatic-db* balíčků, ale nejsem si jistý)...

Momentálně tam mám tohle a vše je, zdá se, funkční...
nazir@nomad:~$  dpkg --list | grep --ignore-case --extended-regexp "gutenprint|foomatic|cups"
ii  bluez-cups                           4.66-1                         Bluetooth printer driver for CUPS
ii  cups                                 1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - server
ii  cups-bsd                             1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - BSD commands
ii  cups-client                          1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - client programs (SysV)
ii  cups-common                          1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - common files
ii  cups-driver-gutenprint               5.2.6-1                        printer drivers for CUPS
ii  cups-pdf                             2.5.0-16                       PDF printer for CUPS
ii  cups-ppdc                            1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - PPD manipulation utilities
ii  foomatic-db                          20100630-1                     OpenPrinting printer support - database
ii  foomatic-db-engine                   4.0.4-3                        OpenPrinting printer support - programs
ii  foomatic-db-gutenprint               5.2.6-1                        OpenPrinting printer support - database for Gutenprint printer drivers
ii  foomatic-filters                     4.0.5-3                        OpenPrinting printer support - filters
ii  ghostscript-cups                     8.71~dfsg2-6                   The GPL Ghostscript PostScript/PDF interpreter - CUPS filters
ii  gutenprint-doc                       5.2.6-1                        users' guide for Gutenprint and CUPS
ii  gutenprint-locales                   5.2.6-1                        locale data files for Gutenprint
ii  ijsgutenprint                        5.2.6-1                        inkjet server - Ghostscript driver for Gutenprint
ii  libcups2                             1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - Core library
ii  libcupscgi1                          1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - CGI library
ii  libcupsdriver1                       1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - Driver library
ii  libcupsimage2                        1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - Raster image library
ii  libcupsmime1                         1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - MIME library
ii  libcupsppdc1                         1.4.4-3                        Common UNIX Printing System(tm) - PPD manipulation library
ii  libgutenprint2                       5.2.6-1                        runtime for the Gutenprint printer driver library
ii  python-cups                          1.9.48-1                       Python bindings for CUPS
ii  python-cupshelpers                   1.2.3-3                        Python utility modules around the CUPS printing system
ii  python-cupsutils                     1.0.0-6                        Python utility modules around the CUPS printing system
nazir@nomad:~$