GDM a mrtvá klávesnice

Založil mike, 17. 04. 2010, 13:13:57

Předchozí téma - Další téma

mike

Ahoj všem, asi před měsícem, pravděpodobně při upgradu na xorg 7.5 mi přestalo fungovat přihlášení pod GDM. Sice nastartuje, myš funguje, klávesnice ne. Nemůžu nic napsat, pokud zapnu autologin, tak mne to přihlásí a gnome funguje OK. Pokud se odhlásím a hodí mne to zpět do GDM, klávesnice opět nefunguje.

To nefunguje znamená:
- nereaguje na num lock ani scroll lock
- nefunguje přepnutí na jiný terminál pomocí ctrl+alt+fn
- nejde psát
- pokud ale najedu myší na něco, tak se objeví tooltip, ale po stisku jakékoliv klávesy hned zmizí, takže to reaguje, ale probém je zřejmě někde jinde
- restart gdm nepomáhá

Vyčistil jsem xorg.conf, odstranil z něj všechny input device, ponechal jak grafiku nvidia, zkontroloval keyboard layout, v logu nic špatného není.

Nejsem zvyklý, že bych nějaký problém dříve nebo později nevyřešil, ale s tímto už opravdu nevím. Prošel jsem i kde co a žádné řešení. Sice spousta problémů tohoto druhu, ale všechny jsou trochu jiné (po restartu GDM začne fungovat, problém s layout apod.)

Pokud by měl někdo nějaký nápad, byl bych mu vděčen. Váhám, jestli mám otevřít bug report nebo ne, ale radši se nejprve ptám zde.

Firzen

Ahoj, nedávno jsem měl stejný problém (akorát s kdm). Fungují akorát emergency kódy, že? :) 

Pomocí ALT+PrnScr+R uvolni klávesnici a myš z držení X serveru a poté se přepni do konzole.
Proveď:
# aptitude update
# apt-get dist-upgrade

Sice se ti bohužel aktualizuje úplně všechno (i to, co nechceš), ale problém by to mělo vyřešit. Tento problém je totiž pravděpodobně způsoben tím, že jsi nevědomky upgradoval jen některé balíčky a díky tomu to nefunguje. Asi ani není možné dohledat, co by se mělo ještě aktualizovat, aby to chodilo, takže je jistější kompletní upgrade.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.