USB rate

Založil HonzaD, 26. 12. 2016, 16:39:05

Předchozí téma - Další téma

HonzaD

Ahoj, připadá mi že myš na PS/2 Reaguje nepřesně. Můžu zvýšit rate PS/2 ?
Má debian stable.
Dřív jsem to ve windows snadno naklikal, v linuxu se příliš nevyznám.

Ota Trkola

Nevím jaký máš prostředí, pokud Gnome, tak buď v klasickém menu nastavení nebo si můžeš nainstalovat gnome-tweak-tool a tam je nastavení více podrobné. Přesto ale je možnost nastavení podle mě mizerná.

Roman Horník

Pro 2 souřadnice a pár čudlíků postačuje datovej tok velmi nízkej. Vlastně pro myš i klábosnici je rychlost pomalýho sériovýho PS/2 zcela dostačující.
Jestli datovej tok u PS/2 jde zvednout, to nevím, ale vím, že Ti to bude platný jak mrtvýmu zimník, jediný, čeho tak můžeš dosáhnout, jsou nepatrně kratší latence, který jsou v případě PS/2 nízký, a to díky primitivnímu komunikačnímu protokolu a hardwarovýmu zpracování dat.
Nepopisuješ projevy nepřesností, spíš se mi zdá, že se může jednat o chybu mechanickou (tlačítka, kolečko, vydřený teflonový nožičky), nebo optickou (špinavá optika, nevhodná podložka), nebo softwarovou (nevhodný nastavení pohybu kurzoru). Teda doufám, že nemáš kuličkovou myš :o.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

HonzaD


Roman Horník

#4
Ten článek je z roku 2003. Nemyslíš, že tehdá byly jiný podmínky? ;)
Teď, protože je mnohonásobně výkonnější hardware, jede všechno naplno, netřeba omezovat rychlost čtení dat.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

HonzaD

Nevím, mám atom který výkonem neoplívá, myš na PS2 a rád bych zvýšil rate ps2 a nevím jak se to dělá v debianu. Budu rád, když mi někdo věcně poradí :)

Roman Horník

#6
Super I/O přetaktovat možná můžeš, ALE jen o málo a stejně, ten problém jsi už vyjmenoval - Atom.

Jestliže máš nevýkonnou grafiku a/nebo se o její vykreslování stará CPU, nediv se, že jsou periférie pomalý. To i kdybys tam měl USB3.0 a megasuperherní myš, byl bys na tom stejně.
Použij malý a lehký prostředí a zapomeň na kompozici a různý 3D efekty.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

HonzaD

"Super I/O přetaktovat možná můžeš,"
A mohl by mi tu někdo prosím poradit jak?
Se zbytkem radit nepotřebuji. Zařízení splňuje svůj účel :)

Roman Horník

#8
Tak jinak - jseš si jistej, že když dáš do škůdky 105S volant z Ferrari Testarossa, že škůdka poletí jak vítr? Ne. Krom toho, záleží na mnoha dalších aspektech, třeba na myši samotný. A jak už jsem psal, PS/2 zcela jistě má kapacity i na monstróznější myši. A taky si nejsem jistej tím, že si vemeš do ruky pájku, rozkucháš stroj, pročteš si datovej list onoho obvodu a budeš na desce vykonávat potřebný hardwarový úpravy, na který má koule málokdo už jen kvůli tomu, že je to nebezpečný a efekt bude stejně nulovej. Brzda Tvýho stroje se jmenuje CPU a dost možná i GPU, vsadím se, že ani RAM nebude zrovna rychlík, když si vezmu, do čeho se Atomy dávaly.

Místo toho sem dej výstup z lspci a zabal ho mezi tagy [code] a [/code]. Ono to může jít i jinak, třeba změnou způsobu vykreslování kurzoru, ALE musím napřed vědět, jakej máš hardware proto, aby bylo věděno, jaký fígle použít.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz