Powersaved X Powernowd

Založil MartenP, 09. 02. 2009, 10:08:46

Předchozí téma - Další téma

MartenP

Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Co je lepší používat (za předpokladu, že fungují oba)? Jde mi hlavně o co největší minimalitu a rychlost systému.

Petr Krčmář

Rozdíl je samozřejmě zásadní. Zatímco powersaved řeší kapacity baterií, frekvenci procesoru, teplotu počítače a podobně, tak powernowd se stará jen a pouze o frekvenci procesoru. Pokud se jedná o notebook, pak mám dobré zkušenosti s balíkem laptop-mode-tools, který využívá ACPI a jaderné funkce pro ovládání šetření energií. V Ubuntu je tento balík standardně součástí systému.

MartenP

#2
A je lepší mít nainstalováno Powersaved nebo Laptop-mode-tools s Powernowd? Nebo se LMT s Powersaved, co se týče funkcí, nekryjí?

Xgamer

J to by ma zaujimalo že ktoré je lepšie a tiež to že čo je najlepšie mat nainštalované pre čo najväčšiu usporu energie ked ide book na baterie ;).
Scio me nihil scire.

Petr Slunský

Já nepoužívám dnes ani jedno. laptop-mode-tools jsem opustil poté, co se mi nepodařilo najít uspokojivou konfiguraci (spin-down disku mi prostě nevyhovoval)

pokud bych mohl nasměrovat ještě jiným směrem, tak já používám cpufrequtils pro řešení frekvence a kpowersave nebo guidance-power-manager pro řešení zbytku.

svoboda je ale o možnosti volby, tak je to každého věc. :)
Debian

MartenP

Před čase jsem založil tento thread a mezitím jsem si našel jedno řešení - laptop-mode mimojiné ovládající CPU governor a cpufrequtils. Jen se chci ujistit, zda se tyto dva balíky "nebijou" mezi sebou. Moje představa by byla, že cpufrequtils obstará funkční Speedstep a Laptop-mode automaticky mění CPU governor dle situace (baterie/síť). Bude to takto fungovat?