Debian 7 Wheezy - Compiz není ve zdrojích

Založil sabraq, 29. 12. 2013, 15:07:13

Předchozí téma - Další téma

sabraq

Čaute,
nahodil jsem si dle návodu Oty Trkoly Wheezy + MATE (při instalaci došlo na pár odlišností, ale v pohodě), systém běhá krásně, ale chtěl si kvůli pár efektům rozjet compiz a nastal problém. Compiz není v repozitáři pro wheezy. Zkoušel jsem přidat do sources.list backports pro squeeze, wheezy přejmenovat na sid, testing a tak různě, ale pořád mi píše, že:

$ sudo aptitude -t squeeze-backports install compizconfig-settings-manager compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unsuported fusion-icon
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,compizconfig-settings-manager"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,compiz-fusion-plugins-main"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,compiz-fusion-plugins-extra"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,compiz-fusion-plugins-unsuported"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,fusion-icon"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,compizconfig-settings-manager"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,compiz-fusion-plugins-main"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,compiz-fusion-plugins-extra"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,compiz-fusion-plugins-unsuported"
Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s ,,fusion-icon"
Žádné balíky se nebudou instalovat, aktualizovat nebo odstraňovat.
0 balíků aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 1 neaktualizováno.
Potřebuji stáhnout 0 B archivů. Po rozbalení bude použito 0 B.


Aptitude update samozřejmě provádím.

sabraq

#1
Avidemux taktéž.(Beru zpět, neměl jsem nastaveno main u multimédií...)

Ota Trkola

Compiz nepoužívám, ale Avidemux by měl být v repozitáři deb-multimedia.org. Tzn přidej si ho do /etc/apt/sources.list.

sabraq

Avidemux už je OK, jak jsem psal a compiz jsem vyzískal pomocí příspěvku tohoto bystrého pána:

http://forums.debian.net/viewtopic.php?p=511972#p511972

Řešení typu změny názvu verze Debianu v sources.list mi nefungovala, přidání repozitáře z jiné distribuce je takový celkem srabácký a obával bych se o stabilitu. Toto mi připadá nejčistší řešení - v daném "snímku" se nachází compiz se všemi  náležitými balíky včetně fusion-icon ve stavu, kdy byl součástí wheezyho v testingu (tzn. není to poslední verze compizu), co jsem pochopil. Pak byl nadobro vypuštěň.

deb http://snapshot.debian.org/archive/debian/20120616T042917Z/ wheezy main


aptitude install compiz compiz-core compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-unsupported compiz-gtk compiz-plugins compizconfig-backend-gconf compizconfig-settings-manager fusion-icon

Kdo používá Qt, tedy KDE, nebo tuším LXDE, použije balíky compiz-qt a compizconfig-backend-kconf, místo *-gtk a *-gconf

Zde starší odkaz na základní nastavení compizu: http://www.linuxexpres.cz/software/xfce-akcelerovany-desktop-upravy-vzhledu?highlightWords=compiz, jelikož compiz v základu žádné nastavení neobsahuje.

(Pojal jsem to jako takové malé howto...)

sabraq

Nu, tak nevím, jestli mate s compizem byla dobrá volba, viz velikost xsession-errors:

$ ls .xs* -l  --block-size=M
-rw------- 1 user user 18779M led  1 21:30 .xsession-errors
-rw------- 1 user user  1317M pro 31 03:05 .xsession-errors.old


Ty tisíce řádků má na svědomí wine, i když nevím, proč se objevuje právě zde. Jsem zvyklý, že wine čas od času musím shodit přes htop + ještě navíc mate-settings-daemon vytěžoval na střídačku jádra na 100%.