Nestartují KDE

Založil aricak, 15. 08. 2016, 22:46:40

Předchozí téma - Další téma

čepi

Citace od: aricak kdy 29. 08. 2016, 13:00:28
Ale s woknama se dokážu poradit.

Joke prázdnin  ;D

Vez ze kdyby jsi rozkopal windows tak jak linux tak jediny co uvidis je hooodne velkej smutnej smajlik a jedina (a funkcni) rada od kohokoliv bude ze mas udelat cistou instalaci. Samozrejme s rozloucenim se s datama pokud si je nemel zalohovany.

Ja su rad ze sem se windows uspesne zbavil, doma. V praci to bohuzel nejde kdyz me to zivi  :o
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

beitlj

#16
Citace od: aricak kdy 29. 08. 2016, 12:59:48
Ale kdepak, jen mě štvě, že dostanu ještě zjebano když se ozvu po 14ti dnech, že mám nějaký problém, jasně vím, že NIKDO NENI povinnen pomáhat...
Jen připomenu, že toto je bezplatné, dobrovolné fórum o svobodném Debian linuxu, své začátky s Linuxem pamatuji, konec 90. let a já se přihlásil do konference linux@linux.cz a tam jsem dostal "školu" Googlení rychlostí dial-up 14,4 kbps a terminálového příkazu "man".
Pravdou je, že Linux byl v "plenkách" a těch pár linuxových pardů pomohlo ale muselo vidět snahu.
Jen rada začátečníkovi, zbavte se manýrů z winshit fór a diskuzí.

Roman Horník

#17
Aricak: Sorry, omylem jsem Tvůj příspěvek smáznul :-\, ale napsal jsi:

Citace od: aricakZačal jsem s KUBUNTU, pak jsem měl UBUNTU, a Debian je z nich nejlepší (aspoň se mi to zdá...)
Nezdá. Co myslíš, že většina z nás, než se dostala k Debianu, používala?

Citace od: aricakPozn.: MacOS je taky nějakej linux? Každopádně je to unixový systém, jsou tam stejné věci jak v Debie
Macek je UNIXovej systém, Debian (a jakejkoliv linuxovej systém) je UNIX-like systém - je to skoro UNIX, ale není to UNIX, když to zjednodušeně řeknu. A jo, lecjakej software máme společnej, ať už jde o jednoduchý nástroje, nebo Xka, ale ne všechno.
Jinak OS X nemá žádnej bug, když se něco projevuje jinak, než bys čekal, jedná se o vlastnost a je jen Tvou chybou, že se Ti ta vlastnost nezamlouvá :D.

P. S.: Tiskovej server CUPS, jenž používá většina z nás, co má tiskárnu, pochází od Applu.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

beitlj

OT : Já jsem vyjímka, začínal jsem na OS/2 Warp, pak následoval RedHat a logickou volbou pak byl "Macek" kterého se držím do dnes již 10 let. Ale Debie mi běží ve virtuále v Parallels a dělám v něm spoustu věcí. ;)

aricak

Musím poděkovat Romanu Horníkovi, za skvělou podporu. Debian teď šlape tak jak má....
Debian Vydání 9 (stretch) 64-bit
VERZE OS: Jádro Linux 4.9.0-8-amd64 x86_64
MATE 1.16.2

PC Intel XEON E3 1230 3,2GHZx8
RAM 16GB
Grafická karta GeForce GT 710 PCI-e 1x