Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Témata - Hobild

#1
Ahojte,
dosud funkční xfburn (deb wheeze stable 32 bit, Xfce4) začal z ničeho nic padat. Lze nastavit vypalované soubory a po stisknutí tlačítka pro zahájení vypalování se odporoučí, bez jakékoli chybové hlášky.
Je to jen u mne, nebo to pozoruje ještě někdo jiný? Dík.

Brasero je funkční.
#2
Neznáte někdo prohlížeč obrázků, který by uměl zobrazit mimo bezne jpg, tiff, png ap. i "gimpovské" soubory xcf? Nebo nejaky plugin ci rozsireni do tech nejbeznejsich prohlizecu, ktery by to umoznil. Dik.
#3
při odchodu od PC řada lidí zamyká monitor pomocí šetřiče obrazovky. Lze to snadno obejít zmíněnou klávesovou zkratkou, kterou se přehodíte do konzoly a můžete si dělat co chcete.
Jde mo o to, zda neznáte nějaký spořič obrazovky, který by uměl během svého spuštění tuhle klávesovou zkratku zakázat, a po "odemčení" obrazovky ji zase uvolnit.
H.
#4
/dev/null / Re:Přechod z Ubuntu na Debian
26. 06. 2011, 11:17:35
Citace od: Elisa kdy 26. 06. 2011, 11:11:32
Citace od: Fantomas kdy 23. 06. 2011, 10:52:20Sakra, kterej chytrak poradil zacatecnikovi, at si nainstaluje debian?
::)
IMO, i zacatecnik se muze 'poprat' s Debianem, ale musi vyvinout o to vetsi usili na baze cteni a studia. Take musi 'opustit' sve predchozi (stupidni) navyky z win$ nebo *buntu systemu...
Nevim proc nazyvat navyky z "win$ nebo *buntu" za stupidni. Clovek se proste nauci to, co potrebuje k ovladani dotycneho systemu. To ze se to v jinem systemu dela jinak je zcela pochopitelne. Win je koncipovan jako system pro davy bez pocitacoveho vzdelani, jeho ovladani je k tomu prizpusobeno, rekl bych ze dokonce velmi dobre. Ubuntu se drzi podobne filozofie.
Pokud se nekdo nauci ovladat nejake lin-distro ktere ji vic hard-core (coz uz ani dnesni Debian opravdu neni), pak mu az prilis casto vyroste ego a vytahuje se na okolni "blbce". Fakt ubohe.
H.
#5
V ramci downgrade jednoho 2 balicku potrebuji dotycne balicky pred instalaci stable verze odinstalovat tak, aby to s sebou nevzalo pulku systemu. Zatim jsem nenasel vhodny parametr. Lze to?
Dik, H.
#6
ahojte,
jeden známý má hůře vidíciho kluka, ptal se mě, zda pro debiana existuje nějaký dostupný program na čtení českých textů (např. naskenované časopisy či knihy). 
S tímhle druhem softu nemám žádné zkušenosti. Předpokládám, že by to chtělo něco jednoduše použitelného, ve smyslu příkazu "program_pro_cteni soubor_s_textem.txt" (html, pdf...), případně nějaké jednoduché grafické udělátko.
Pro wokna je toho hafo, predcitat uz umi i nektere ctecky knih (kindle aj.), android (napr. SVOX), tak snad pro klasickeho linucha taky neco bude. Dik
H.
#7
Ahojte,
neznáte někdo nějakou nástroj/skript, která by mi umožnil spustit program v zadaný čas a po uplynutí určené doby ho zase killnout? Dik.
#8
Hardware / 1TB HDD se ukazuje jako 30MB
14. 04. 2011, 22:29:25
Nova zkusenost pri instalci SATA HDD, WD1002FAEX (cerna rada), 1TB
po pripojeni do debianu ukazovaly shodne vsechny diskove nastroje pouhych 30MB, a nebyl jsem schopen ani pres vsechny psi kusy z neho dostat vic. Zkouseno ve 2 ruznych pocitacich.
Teprove po pripojeni k PC s W7 se ukazal cely diskovy prostor a nebyl problem disk rozdelit a zformatovat. Teprve pak se chytil i v debu a bylo mozne s nim normalne pracovat.

Zajimalo by me, cim to mohlo byt. Mate nekdo podobnou zkusenost? Dik.
#9
Používám při focení pro prac. účely hlasovou poznámku k fotografii. V někdejším gqview nebyl problém nacpat mezi externí editory i mplayer, takže při vylistování ikon souborů stačilo pro přehrání poznámky pravé tlačítko na wav->editovat v->mplayer a zvuk jel (obdobně nebyl problém s *.MP4). Současný geeqie používá nějaké trhlé *.desktop soubory, z grafických programů je tam strká automaticky, ale mplayer mi tam nacpat nejde; ani při ručním nastavení se mezi nabízenými editory neobjeví. Pokud ručně upravím některý stávající *.desktop.soubor (změním volaný program a přidám příponu wav), v nabídce nad wav souborem se stejně nezobrazí. Jde to vůbec?

Uvítal bych i případné nasměrování na nějaký jiný soft, který by to zvládal.

S pracovníma fotkama nedělám nic zvláštního - zobrazuju (uvítám natáčení dle exifu), vždy přesouvám (třídím do adresářů), něco mažu, následně některé z vytříděných připravuji k tisku v gimpu nebo strkám v OO do dokumentů a konvertuju do pdf. Zvuková poznámka usnadňuje lokalizaci a směr pořízeného záběru, případně jiné nezbytné info. Dík.

P.S.: Zvuková poznámka má stejné jméno jako obrázek, liší se příponou. Např. P2097170.JPG a P2097170.WAV. V gqview jsem měl zobrazený obrázek, klepl jsem pravou myší na ikonu wavu a k zobrazenému se přehrávala poznámka. Jednoduché a funkční.

Dík za hint
#10
Zdravim,
nejde ani tak o problem, jako spis o zajimavost.
Instaloval jsem z DVD urceneho pro i386 (pouzil jsem pro stazeni soubor debian-6.0.0-i386-DVD-1.jigdo). Pritom se mi nainstalil kernel 2.6.32-5-amd64 a iceweasel (firefox) v info o aplikaci uvadi: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686 (x86_64).

Zajimalo by me, co mam vlastne za system - 32bit se 64bit jadrem, nebo je vse kompletne 64bitove? Kde to u debianu zjistim?

Pokud jde o 64bit, jak je to mozne, vzhledem k pouzitemu instalacnimu mediu?

Dik.
#11
Zdravim. V oznamovaci ikone aktualizacniho appletu se objevuje oznameni oi 648 dostupnych aktualizacich.

Pokud vyberu "bezpecnou" aktualizaci, neaktualizuje se nic, v okne aktualizace nejsou zadne balicky zatrzene.

Znamena to cislo vsechny dostupne aktualizace bez ohledu na nainstalovane balicky, nebo jde o cislo aktualizovatelnych nainstalovanych balicku?

Podotykam, ze ve zdrojich mam kompletni odkazy na stable, unstable i sid (pro moznost instalovat nektere vybrane novinky), a v /etc/apt/apt.conf uvedeno APT::Default-Release "stable";

Ceho se tedy ono cislo tyka?
Dik.