Redukce IDE to USB - neustálé výpadky

Založil awm1, 16. 09. 2010, 09:47:22

Předchozí téma - Další téma

awm1

Dobrý den,
doma jsem si postavil ze staršího nekompletního notebooku web- a fileserver s bittorrent klientem (distro Debian Lenny). Všechno fungovalo bez problémů (zhruba tři dny), avšak najednou začaly problémy s bootováním. Stane se, že po restartu vylítne chyba o neexistenci bootovacího média, nebo sice začne nabíhat GRUB, ale pak zhavaruje. Po vypnutí na několik hodin se sice normálně natáhne OS, avšak po cca dni práce systém zhavaruje, přičemž výpis kernel panic-u obsahuje záznam o tom, že nebylo možno zapisovat na pevný disk.
V notebooku není původní disk, ale běžný 3.5" připojený přes tuto redukci. Notebook i pevný disk by měly být zcela v pořádku, takže mé podezření padá na redukci (pod Widlemi se s ní občas neobjevil připojený disk). Na netu jsem jako jedinou radu našel, že disk mám nastavit jako master, což už mám, jinak nic.
Chci se tedy zeptat, zda tu někdo nemáte zkušenost s podobným problémem a neporadili by jste mi, popř. jestli nevíte o nějaké podobné redukci, popř. celém rámečku na disk, který tohle určitě nedělá. Předem díky.
V.

Roman Horník

Nemůže za to BIOS? Co tam bylo předtím za disk? SATA? PATA?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz