Odinstalace defaultního Webserveru

Založil jackm, 11. 04. 2011, 01:21:50

Předchozí téma - Další téma

jackm

Ahoj, mám Debian při instalaci jsem, ale zvolil Webserver.
Doinstaloval jsem si XAMPP, a teď se mi ten defaultní Webserver tluče s XAMPP.
Jak tedy prosím odinstaluji defaultní Webserver (Apache, Mysql, PHP, prostě komplet)?
Prosím jen příkazy, nemám grafický mód.
Děkuji, pokud to bude problém v nejhorším Debian nainstaluji znovu bez Webserveru.

poky74

Jako defaultní webserver se instaluje apache a xampp je také spřízněno s apache
Asi to nechápu, popište, prosím, co to znamená že se "hádají"

jackm

Tak si to nainstaluji znova bez volby Webserver, to bude nejlepší.
Hádají - načítají se stránky z toho defaultního a ne z htdocs XAMPPu a i tak si myslím, že mít 2 webservery není dobré.

poky74

Pošli co vypíše aptitude search apache

jackm

#4
Tak jsem si Debian znovu nainstaloval s domněním, že to bude bez webserveru. Oproti minule, to proběhlo jinak, nemohl jsme definovat IP adresu, nevzalo si to server ftp.debian.cz, tak nějak ani jiný , nejde mi totiž internet, jelikož jsem si nemohl nadefinovat IP adresu, bránu atp. Tak jsem hledal příkaz na změnu IP: cat /etc/network/interfaces ale nějak nevím jak to změním. Webserver jsem ani po instalaci nemohl vybrat. Prostě to byla odlišná instalce než předtím. Vidím to tedy na novou instalaci. Nebo jestli někdo pomůže to nakonfigurovat. Díky za pomoc, jsem v Linuxu noob, prosím strpení  :)
aptitude search apache - nenapíše nic, akorát mi to pak hodí nový řádek root@debian..

poky74

Když zadáš příkazy:
ifconfig ethX Y.Y.Y.Y netmask Z.Z.Z.Z up
route add default gw A.A.A.A

A do /etc/resolv.conf zadáš:
nameserver B.B.B.B

Kde ethx je id síťovky (pokud jich nemáš více tak eth0)
Y.Y.Y.Y je ip adresa
Z.Z.Z.Z je maska sítě
A.A.A.A je defaultní brána
B.B.B.B je adresa dns

Internet se ti rozjede
Pošli co máš v /etc/network/interfaces a změníme to i tam, protože touhle změnou se po rebootu vše vrátí na novo a zase to nepůjde

jackm

#6
Díky, internet už jede. Screen z /etc/netowrk/interfaces.

Půjdu si nainstalovat XAMPP.
PS:Mám jen textový mód, jedu na VirtualBox, jak se dostanu v konzoli výše, chci si přečíst něco co je více nahoře, a Page Up nejde  :(
PS2.jsem lognutý jako root a přitom při instalaci MC mi to píše Operace zamítnuta.  :(

poky74

Aha, tak tam nic nemáš..
Takže tam přidej něco takového:


allow-hotplug eth0
iface eth0 inet static
        address X
        netmask Y
        gateway Z
        # dns-* options are implemented by the resolvconf package, if installed
        dns-nameservers Ž
X je ip adresa
Y maska
Z brána
Ž dns

A pokud můžu radit, na nějaký xampp se vykšli, osobně těm "kompletním balíčkům" nevěřím, je lepší si to nainstalovat po jednom...
Tedy aptitude install apache2 mysql-server php5
A pokud jde o to scrollování tak je to běžně přes shift+pgup, ale možná to virtualbox nějak kazí

jackm

#8
Dík moc scrollování funguje a interfaces si udělám, jenže mi nejde nainstalovat MC, tak nevím jak editovat soubory.  >:( Jinak ten XAMPP mi zatím stačí, už jsem ho měl na UBUNTU a je dobrý.

poky74

Můžeš použít vim, nebo spíše nano, je jendodušší
nano /etc/network/interfaces

jackm

Dík, ještě se budu muset poprat s instalací MC.
Jen mě štve, že mám veřejnou IP na routeru Port Forwarding na jednu vnitřní ip adresu. Když si jí dám na Windows, jde to bezproblémů, že na mojí veřejnou IP lidi vidí obsah webserveru. Dal jsem tu vnitřní IP tedy Debianu a mě to vnitřně jde. Na mojí veřejnou se mi samozřejmě dívat nejde, tak jsem poslal jinýmu člověk tu IP a nejde to. Mohl by to způsobovat jedině VirtualBox, jinak nevím.

ulo

CitaceDík, ještě se budu muset poprat s instalací MC.

Tak sem zkus dát výpis z:
aptitude install mc
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

jackm

Tady je:
root@debian:-# aptitude install mc Nemohl jsem najít balík "mc", ale následující balíky obsahují "mc" ve svém názvu: libtomcat6-java tomcat6-common tomcat6 tomcat6-docs tomcat6-user tomcat6-examples php5-mcrypt tomcat6-admin Nemohl jsem najít balík "mc", ale následující balíky obsahují "mc" ve svém názvu: libtomcat6-java tomcat6-common tomcat6 tomcat6-docs tomcat6-user tomcat6-examples php5-mcrypt tomcat6-admin Žádné balíky se nebudou instalovat, aktualizovat nebo odstraňovat. O balíků aktualizováno, O nově instalováno, O k odstranění a 2 neaktualizováno. Potřebuji stáhnout O B archivů. Po rozbalení bude použito O B.

ulo

Hm, tak bych to zkusil stáhnout odsud: http://packages.debian.org/squeeze/mc a pak zkusit nainstalovat z disku ten stažený deb balík (přes příkaz dpkg). Pokud nemáš Squeeze, tak si tam na té stránce překlikni vpravo nahoře na svou verzi.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

jackm

#14
Díky moc za aktivitu, ale teď jsem si na stolním PC nainstaloval do Virtualu znova Debian a na netbooku ve Virtualu mám asi špatnou instalaci, jelikož tam nebyl vybrán balíčkovací server při instalaci, když jsem neměl připojení k netu. Teď na instalaci na stolním PC stačilo aptitude install mc a pak mc a jede to.  :P
PS: Jak zjistím verzi Debianu?