Ako spustit boot

Založil milosman1, 21. 02. 2009, 10:05:22

Předchozí téma - Další téma

milosman1

Caute,potrbovoal by som spustit boot live cd,na debiane.Ale mam starsie pc a on to nedokaze,do biosu a neviem dostat,aj ked stlacam esc alebo f1.,da sa to aj inak???
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Petr Krčmář

Velmi často se používá také F2 a DEL. Ten BIOS to na obrazovku nepíše? Aby to počítač neuměl, to by se muselo jednat o stroj starý více než deset let. I moje staré Pentium na 100 MHz umělo bootovat z CD. Pravděpodobně to tedy nemáš jen aktivované v tom BIOSu.

milosman1

Citace od: Petr Krčmář kdy 21. 02. 2009, 12:58:44
Velmi často se používá také F2 a DEL. Ten BIOS to na obrazovku nepíše? Aby to počítač neuměl, to by se muselo jednat o stroj starý více než deset let. I moje staré Pentium na 100 MHz umělo bootovat z CD. Pravděpodobně to tedy nemáš jen aktivované v tom BIOSu.

Mam nejaky intel 900Mh,256MB.pri starte pocitaca mi vypise ze mam amibios,potom mi tam vypise stalcit ctrl a S,to je nejaky boot manager,ale ako ze by tam bola nejaka sekvencia alebo nacitane cd a potom hd,tak to som tam nenasiel.A skusal so davat aj esc a del a proste vsetky F-ka a nic.Nepusti ma do biosu.na tomto pocitaci bolo prve XP.Tak som vlozil Lennyho a boot sa spustil po stlaceni na esc,a teraz to neide,hned naskoci grub a spusta Lennyho.
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

milosman1

Uz som to vyriesil,stlacil som naraz tolko klaves kolko sa dalo a bios sa spustil.Tak som to tam nastavil.Ale ktora klavesa to spustila tak to neviem.javascript:void(0);
Debian Lenny spolahlivy system,ale nie na moj pocitac skoda.:(

Petr Krčmář

Jsem rád, že se to povedlo, přestože není jasné, jak přesně  ;)