Automatické odhlášení uživatele

Založil Johny881, 14. 11. 2012, 10:59:20

Předchozí téma - Další téma

Johny881

Zdravím,

mám takový jeden problém, pracuju v Azylovém domě, kde mají uživatelé k dispozici počítač, na který jsem nainstaloval Debian s grafickým prostředím Gnome bez nějakého SW, protože počítač je stále okupován, rozhodli jsme se, že bychom chtěli pro každého uživatele hodinu, po které se systém automaticky odhlásí a v ten den již nepůjde účet přihlásit, příkazy k tomu určené jsem si vygooglil, ale neumím je nijak použít (když nepočítám, že je přes SSH odhlásím sám a zablokuju účet  :) )
používám k tomu tyto tři příkazy:
pkill -KILL -u uzivatel //odhlášení uživatele
passwd -l uzivatel //zablokování účtu
passwd -u uzivatel //odblokování účtu

A potřeboval bych právě poradit, jak to zautomatizovat, po hodině přihlášení se zablokuje účet a odhlásí se a potom další den aby se zase odblokovali všechny automaticky.

Děkuju

Palo M.

Skus radsej pouzit timeoutd: http://packages.debian.org/squeeze/timeoutd
Sam ho nepouzivam, ale podla popisu vie robit presne to, co chces (dokonca este viac, napriklad mozes nastavit dlzku jednej session aj celkovu dlzku sessions za den).
Je v repozitari len pre squeeze, pre wheezy/sid budes musiet skompilovat zo zdrojaku (ale je to velmi jednoduchy balik, takze by to nemal byt problem skompilovat vlastny balik).

Zda sa mi to lepsie riesenie, nez bastlit si nejake vlastne skripty (tie sa samozrejme tiez daju, ale je s tym viac roboty, hlavne ak by si chcel elegantny konfiguracny subor ako je v timeoutd).

Este existuje Gnome Nanny, primarne urcene na "strazenie" deti, ale to je zatial len vo vyvoji, takze s instalaciou by pravdepodobne tiez bolo prilis vela roboty...

Johny881

To je přesně to, co jsem potřeboval, super věc!

díky